Види кавоварок (кавомашин): поради щодо вибору

- 18 липня, 2022

Види кавоварок (кавомашин): поради щодо вибору

Вибір побутових кавомашини досить великий і представлений різними моделями пристроїв. Тому перш ніж навіть подумати про всі доступні пристрої, що обіцяють ідеальний напій, почніть з простішого питання: якому смаку ви надаєте перевагу. Оскільки смак теж впливає на вибір, наприклад, якщо ви надаєте перевагу м'якій каві, то варто подумати про покупку краплинної кавомашини. Для тих, кому до смаку міцніші напої, варто подумати про еспресо-машину. Розглянемо основні види кофемашин та наші майстри з ремонту кавоварок (кавомашин) поділитися досвідом та порадами щодо вибору.

Як вибрати кавоварку?

Ваш перший крок — вирішити, чи ви хочете ручний або автоматизований пристрій, це залежить від того, наскільки ви хочете брати участь у процесі. Прості крапельні кавоварки на одну чашку вимагають мінімального втручання людини. Еспресо-машини, які зазвичай виконують і роботу з подрібнення свіжих зерен роблять всю роботу за вас. А можливо, вам подобається повністю налаштовувати смак кави в процесі заварювання і ви не проти витратити трохи більше часу, щоб досягти ідеального результату, то в такому випадку вам підійде ручний пристрій. Але зупинимося на тих варіантах, які автоматизують приготування кави та вимагають мінімального втручання людини.

Просто та зручно: кавоварки на одну порцію

Якщо ви хочете, щоб ваша кавоварка швидко приготувала напій, подумайте про автоматичну кавоварку на одну порцію. Швидкі та зручні у користуванні машини використовують попередньо приготовлені кавові капсули. Вам достатньо просто додати води та капсулу в машину, поставити чашку у призначене для неї місце та натиснути кнопку.
Якщо ви прагнете смаку міцного еспресо, то можете подумати про автоматичну машину еспресо на одну порцію. Варто відзначити, що більшість цих машин також можуть приготувати латте або капучіно. У будь-якому випадку, ви отримуєте порцію улюбленого напою швидко, буквально за кілька хвилин і не докладаючи зусиль.
Оскільки вони заварюють по одній чашці, ці автоматичні пристрої добре підходять для тих, хто живе один. Варто відзначити, що багато кавоварок також мають носики для подачі гарячої води для інших теплих напоїв.
Таким чином, якщо вашою кінцевою метою є швидкість та простота, кавоварка на одну чашку забезпечує простоту, смак та універсальність. Можете подумати про пошук комбінованої машини з чашею для кави, щоб за необхідності заварювати краплинну каву на кілька чашок.

кавоварки на одну порцію

Легка заварка для гостей: крапельні кавоварки

Краплинні кавоварки є класичними галузевими стандартами з однієї причини: вони мають репутацію виробника м'якої кави без надмірностей. З цим типом пристрою ви можете налаштувати свій смак відповідно до вашого типу зерен, вибираючи між світлою, середньою та темною обсмажуванням, а також кавою без кофеїну або змішуючи різні види кави. Краплинні кавомашини мають ще одну перевагу: можливість економити час на використанні купленої в магазині меленої кави. Хоча вони вимагають мінімального втручання людини, такої як додавання зерен і води в резервуар, цей процес досить простий. Для виконання цих дій ви витратите пару хвилин свого часу, але отримаєте чимало кави.
Варто відзначити, що деякі крапельні кавоварки навіть пропонують вбудований помел. Одним натисканням кнопки вони автоматизують процес, відміряючи та подрібнюючи потрібну кількість кавових зерен, засипаючи їх у фільтр та заварюючи каву. Що стосується розміру, крапельні кавоварки зазвичай заварюють цілий кавник на всю родину. Після цього вам потрібно буде просто додати цукор та вершки.
Багато з цих кавоварок також оснащені підставкою, завдяки якій кава залишатиметься теплою. Як альтернатива, деякі прилади пропонують термографи. які зберігають вашу каву в міру гарячою. Такі кавоварки зазвичай заварюють попередньо мелені зерна через паперові фільтри, що робить їх простим вибором для любителів кави, які хочуть випити ранковий кофеїн без надмірностей.

Класичний італійський смак: еспресо-машини

Еспресо-машини, як правило, виглядають як мініатюрні версії тих, що ви бачите у кав'ярнях. Вони отримують аромат з кавової гущі, але для цього ви повинні використовувати мелену каву, яку попередньо потрібно буде виміряти і утрамбувати, перш ніж вони будуть готові до екстракції. Це може тривати трохи більше часу, ніж у випадку з іншими машинами. Однак це перетворює процес приготування кави на щось більше, а чудові результати виправдовують додаткові зусилля.
Якщо ви хочете приготувати каву із зерен, щоб отримати максимально смачну каву, то вам додатково доведеться інвестувати в електричну кавомолку.
Еспресо-машини також є хорошим варіантом, якщо ви волієте готувати кавові напої на основі молока. Наявність парової трубки дозволить готувати капучино або латте, крім того, вони поставляються з безліччю інших аксесуарів.
Варто зазначити, що еспресо, приготовлене за допомогою такої кавоварки, виходить більш насиченим і гірким, ніж у краплинних пристроях. Для таких кофемашин потрібні темні обсмажені зерна, здатні витримувати високий тиск машини, внаслідок чого виходить менш кислий, але насичений напій. Такий спосіб заварювання також дає ароматну та ароматну пінку або піну поверх напою, що надає еспресо більш приємного смаку. Для свіжості та ідеальної пінки любителі еспресо рекомендують дрібно подрібнювати зерна за допомогою кавомолки безпосередньо перед заварюванням. Несвіжі кавові зерна дадуть менше пінки, смаку та аромату.
Більшість електричних еспресо-машин здатна приготувати одну або дві порції еспресо за раз. Подані у чашці меншого розміру, вони містять від 40 до 75 міліграм кофеїну на унцію; проте, невеликий розмір порції призводить до меншого споживання кофеїну проти іншими методами заварювання. Однак, якщо ви віддаєте перевагу напою більшого об'єму, багато машин також оснащені паровою трубкою для збивання молока і це дозволяє приготувати латте та капучино. Хоча традиційне приготування еспресо вимагає відносно великої кількості зерен на порцію, у цьому методі не використовуються паперові фільтри або пластикові капсули - в результаті виходять відходи у вигляді макухи.
Переконайтеся, що цей варіант підходить, оскільки більшість пристроїв для приготування еспресо готують одну порцію за раз і вимагають використання кавомолки і свіжих зерен для оптимального смаку.

еспресо-машини

Pod-машини

Pod-машини - ваш найкращий вибір для швидкого приготування легкої кави вранці. Вони роблять напої з мелених бобів, запечатаних усередині капсул. Капсула поміщається у призначений слот, потім кришка машини закривається, у результаті капсула проколюється. Вода проштовхується через мелену каву, щоб витягти каву, і наливається в чашку.
Капсули прості у використанні та дають стабільні результати, але вони не дадуть вам такого ж рівня контролю за кавою, як інші моделі. Більшість моделей також оснащені автоматичним спінювачем молока, якщо ви віддаєте перевагу напоям на основі молока.

Pod-машини

Комбіновані кавомашини

Це чудова знахідка для тих, хто думає, що їм знадобляться дві кавомашини для приготування еспресо та фільтрованої кави. Комбіновані кавомашини об'єднують у собі характеристики обох типів кофемашин. Це рішення підходить для людей з різними смаками і така кавоварка здатна готувати як еспресо, так і фільтровану каву.
Залежно від моделі кавомашини її комплектуючі та функції можуть відрізнятися:
1. Таймер: дозволяє встановити час, коли ви хочете почати варити каву. Ця функція стане в нагоді, якщо ви хочете насолодитися чашкою кави, як тільки прокинетеся.
2. Можливість регулювання міцності кави.
3. Функція автоматичного промивання: ця функція автоматично промиває систему, але варто відзначити, що всі інші процедури очищення (видалення накипу, промивання системи) вам доведеться виконувати самостійно.
4. Парова паличка: як тільки ви відточите свої навички, ви зможете приготувати капучіно або латте і навіть поекспериментувати з латте-артом.
5. Фільтр для води, що захищає машину від накипу та пом'якшує напій
6. РК-дисплей: ви можете стежити за процесом приготування кави та легко змінювати налаштування

На що звернути увагу при покупці?

Спінювач молока

Ідеально підходить для тих, хто любить капучіно. Більшість кофемашин поставляються зі спінювачем молока або мають можливість придбати аксесуар для спінювання окремо. Існує три основні методи спінювання молока:
1. Автоматичне спінювання. Машини з автоматичним спінювачем зазвичай мають програми, які дозволяють спінювати молоко або робити капучіно одним натисканням кнопки. Вони поставляються з герметичним пластиковим або скляним глечиком, який можна легко чистити. Деякі глечики також мають регульований носик, за допомогою якого можна наливати підігріте молоко прямо в кухоль.
2. Пристрій для спінювання. Вони схожі на автоматичні спінювачі молока, але, як правило, йдуть окремо від кавоварки. Ще одна ключова відмінність полягає в тому, що замість вибору попередньо встановленої програми вам потрібно буде налити каву та спінити молоко вручну, якщо ви хочете приготувати напій з молоком. Деякі аксесуари для спінювання можуть спінювати холодне молоко - ідеально підходить для кави з льодом.
3. Парова паличка. Ці трубки, які використовуються на комерційних машинах у кав'ярнях, використовують тиск пари для спінювання молока. Це, мабуть, найскладніший метод спінювання молока, але можна повністю контролювати текстуру. Це дозволяє робити тонку та блискучу піну – ідеальну для латте-арту. Вони найчастіше зустрічаються на еспресо-машинах і часто супроводжуються глечиком для молока з нержавіючої сталі.

Персоналізація

Більшість кофемашин дозволяють регулювати міцність та розмір кави. Ці налаштування також можна зберегти, що дозволить вам знову і знову вибирати улюблене налаштування кави.

Інтелектуальне управління

Деякі дорожчі кавоварки підключаються до додатку, так що ви можете приготувати каву, не встаючи з ліжка - за умови, що в резервуарі достатньо зерен і води, а під носиком готова кухоль.

Програми автоматичного очищення

Очищення кавоварки може бути трохи клопіткою, тому що в ній так багато деталей, у тому числі внутрішніх, які складно очистити. Ось чому програма автоматичної очистки може бути зручною, оскільки вона забезпечує чищення всієї системи. Тривалість програми очищення залежить від кожної машини: деяким потрібно всього кілька хвилин, а іншим потрібно більше 20 хвилин. Деякі моделі також мають спеціальні програми очищення для спінювача молока.

Висновок

Тепер, коли ви знаєте, на що звертати увагу при виборі кавоварки кожної категорії, вам залишається розібратися з тим, як зробити ідеальну каву.
По-перше, запитайте себе, що для вас важливіше: зерна, які використовуються для приготування кави, або сама кавоварка. Якщо ви вибрали перший варіант, виберіть машину, яка найкраще підходить для ваших улюблених зерен. Наприклад, любителі моносортної кави розкриють найкращі якості своїх зерен, використовуючи фільтр-машини, а любителі міцної кави оцінять апарати, що працюють під тиском.
Якщо для вас важливіша сама машина, зробіть свій вибір на основі вашого улюбленого напою. Після того, як ви придбали машину, купите каву, смак якої найкраще розкриватиметься обраною вами машиною.
Вибравши і машину, і сорт кави, не бійтеся експериментувати. Ви можете спробувати приготувати напої з кави різного помелу. Помел – одна з ключових особливостей, що впливає на якість напою.
Тепер вам відомо, як вибрати кавоварку і наскільки це може бути складно, тому ці поради призначені для того, щоб полегшити вашу долю. Якщо ви досі шукаєте ідеальну кавомашину, подумайте про те, що для вас важливо або зверніться за допомогою до консультантів у магазині, в якому ви плануєте покупку пристрою. Консультант допоможе підібрати той прилад, який найбільше відповідає вашим очікуванням і буде готувати для вас якісний смачний напій.


Коментарі (2)

    Зміст: