Що слід робити, якщо тече кондиціонер (спліт-система)

- 06 червня, 2022

Кондиціонер - це складний пристрій, який забезпечує охолодження або нагрівання приміщення. На жаль, навіть якісні спліт-системи періодично виходять із ладу. Однією з найпоширеніших поломок кондиціонера можна вважати протікання, коли вода потрапляє з внутрішнього блоку прямо в приміщення. Якщо ви виявили подібну проблему - то не варто намагатися полагодити техніку самостійно. Вашому кондиціонеру потрібна грамотна діагностика.

Домашні спліт-системи

Більшість українців називають кондиціонерами спліт-системи, хоча класичний кондиціонер має трохи інший принцип роботи та встановлюється у вікно. Також кондиціонери можуть бути мобільними чи промисловими. Більшість сучасних кондиціонерів, які встановлюються у будинки українців, є саме спліт-системами. Такий пристрій має 2 блоки (зовнішній і внутрішній), між якими прокладається траса з мідної трубки, якою циркулює фреон або інший тип холодоагенту.

Сучасні спліт-системи найчастіше мають 2 блоки, але існують і мультиспліт системи, в яких встановлюється один великий зовнішній блок та кілька внутрішніх. Такі пристрої можуть розміщуватися в одному будинку або квартирі, що дозволяє охолоджувати кілька кімнат одним кондиціонером. Це дешевше та простіше, ніж установку двох окремих пристроїв.

Домашні спліт-системи

Чому кондиціонер тече?

Багато хто думає, що кондиціонер забирає повітря з вулиці та охолоджує його, але це зовсім не так. Між блоками проходить траса з холодоагентом, який переносить тепло із кімнати надвір. Повітря при цьому залишається тим самим, яке і було в кімнаті спочатку. Саме тому при використанні кондиціонера обов'язково потрібна вентиляція або провітрювання.

При зміні температури повітря в ньому коригується рівень вологості, а отримана волога конденсується на випарнику, звідки потрапляє у спеціальну ванну. Згодом вода випаровується з цієї ванни природним чином. На жаль, іноді трапляються ситуації, за яких вода починає потрапляти назад до приміщення.

Клієнти нашого сервісного центру звертаються з різними варіантами цієї проблеми. У деяких вода починає текти по стіні, в інших – капає з блоку в кімнату, а у третіх вода починає бризкати безпосередньо через повітропровід. Усі 3 варіанти пов'язані з порушенням конструкції пристрою. Як правило, ця проблема проявляється через 30-60 хвилин після включення пристрою, коли конденсується значна кількість вологи.

Ця несправність утворюється внаслідок забруднення дренажної траси (після переповнення ємності для конденсату вона починає потрапляти в кімнату). Також причиною може бути змішання ванни для конденсату (може статися після невдалої спроби самостійного чищення пристрою). Ще одна причина – це обмерзання випарника через занизьку температуру в приміщенні.

кондиціонер тече

 

Неправильна експлуатація

Варто відзначити, що багато пристроїв перестають нормально працювати через неправильну експлуатацію. Наприклад, у будь-якому посібнику користувача написано, що спліт-система може працювати при температурі від 18 до 46 градусів на вулиці та не 18 градусів у приміщенні. Інверторні кондиціонери працюють у трохи ширшому температурному діапазоні, але і вони можуть вийти з ладу через неправильну установку або експлуатацію. Найчастіше пристрої починають протікати через неправильний ухил дренажної траси, невірну установку внутрішнього блоку, неякісну теплоізоляцію траси, заломи на трубках з холодоагентом, та з інших причин.

Як виправити поломку?

Щоб кондиціонер перестав протікати, необхідно детально оглянути пристрій і знайти джерело вологи. Зробити це може лише грамотний спеціаліст, який розуміється на кондиціонерах певної марки. Фахівець може провести чищення дренажної траси, провести комплексне очищення всіх фільтрів кондиціонера. Також фахівцем може бути прийняте рішення про заміну вентилятора, а також про продування або гідравлічне очищення капілярної системи. Всі ці роботи повинен виконувати лише грамотний спеціаліст із перевіреного сервісного центру.

Ремонт та обслуговування кондиціонерів вдома

Наша компанія працює у місті вже багато років та може запропонувати вам послуги преміального рівня. При цьому вартість ремонту кондиціонера у Львові не сильно відрізнятиметься від пропозицій приватних майстрів, тому що ми маємо безліч переваг: грамотну систему логістики, прямі поставки комплектуючих, найкращих майстрів на ринку та низькі витрати на рекламу. Ми можемо усунути протікання кондиціонера вдома у користувача, а також виконати інші необхідні роботи. На всі послуги надається офіційна гарантія сервісного центру. Виїзд здійснюється як по самому місту, так і до найближчого передмістя.

 


Коментарі ()

    Зміст:

    У нас часто спрашивают: