У вас газ? Як заощаджувати на опаленні?

- 13 жовтня, 2022

Одним із найзатратніших пунктів у утриманні житла є опалення, оскільки в більшості будинків для обігріву використовується природний газ. Однак щороку цей ресурс дорожчає і тому все частіше доводиться замислюватися, як скоротити витрати на тепло, але зберегти комфорт у своїх будинках. Слід зазначити, що цього року рахунки за газ для домогосподарств почали стрімко зростати, ціни на газ досягли рекордно високого рівня. Чим швидше до кожного з нас прийде розуміння того, як зменшити рахунки за газ, тим швидше ми зрозуміємо тонкощі економії, але і при цьому зумівши зберегти тепло в будинку. До того ж чим швидше ми прийдемо до цього, тим краще для нашого ж клімату. Наші фахівці з ремонту газових котлів рекомендують познайомитись із цією статтею .Адже це відіграє свою роль у скороченні використання викопного палива та наслідків зміни клімату.

Як зменшити рахунок за газ?

Нижче ви можете ознайомитися зі списком ідей, які допоможуть в енергоощадження. Варто розуміти, що витрата газу залежить від температури, яку ви тримаєте в приміщенні. За замовчуванням за це відповідають вбудовані в котел датчики температури. Однак вони враховують лише температуру теплоносія в котлі, тому це вкрай неефективний метод. Щоб котел вмикався лише за потребою, варто встановити кімнатні термостати. Це прилади з термодатчиками, які керують нагріванням на основі температури у приміщенні. Наприклад, якщо сонячним днем у кімнаті стало тепліше, котел включатиметься рідше. У результаті виходить цілком відчутна економія.

Гнучке керування газовим опаленням забезпечують програматори, які підключаються безпосередньо до котла. Вони дозволяють складати графік роботи опалювального приладу. Наприклад, у будні дні, коли вдома нікого немає, сильне нагрівання не потрібне. Такий пристрій дозволяє скласти будь-який розклад, який найкраще відповідатиме звичкам і потребам господарів.

Щоб досягти ще більшої економії без фінансових вкладень, можна переглянути свої уявлення про комфорт. Наприклад, багато хто любить нагрівати повітря у вітальнях або робочих кімнатах до 25 градусів. А тим часом доведено, що оптимальна температура в будинку становить 20-22 градуси. У спальні можна підтримувати близько 18 градусів. Саме така температура сприяє міцному, здоровому сну. Підтримуючи розумне нагрівання, можна не тільки заощадити, а й відчути себе краще. Нижче ви можете ознайомитись із методами, які допоможуть ефективно економити на опаленні.

Метод 1: зробити гарну ізоляцію

Програматори та засоби термоконтролю – це хоч і розумні прилади, але навіть вони не здатні досить добре допомогти, якщо тепло швидко випаровується з дому. Чим краще приміщення захищене від тепловтрат, тим менше доведеться витрачатися на його обігрів. Одним з оптимальних варіантів стане установка екрана, що відбиває, позаду кожного радіатора. Таке рішення дозволить надходити більшій кількості тепла від батареї до кімнати.

Ще один ефективний спосіб зберегти тепло в будинку - встановлення нових вікон. Якщо в будинку стоять розсохлі рами, то це необхідний захід. Встановлення нових вікон стане справжньою панацеєю від холоду. А для кращої теплоізоляції можна підібрати спеціальні енергозберігаючі склопакети. Крім вікон варто звернути увагу на вхідні, балконні, а можливо, і міжкімнатні двері. Щоб тепло не витікало в щілини, двері повинні щільно зачинятися.

Також можна вжити заходів щодо утеплення стін, підвалу та горища теплоізоляційними матеріалами. Такий спосіб підійде і для мешканців багатоквартирних будинків. Наприклад, можна зробити зовнішню теплоізоляцію стін. Важливо пам'ятати, що зовнішня теплоізоляція найбільше ефективна, якщо вона зроблена не точково, а для всього під'їзду або будинку.

Не варто забувати про утеплення підлоги. До найбільш затребуваних та популярних видів термоізоляції підлоги належать такі утеплювачі, як мінеральна вата, піноплекс та керамзит. Кожен із цих матеріалів має свої переваги та недоліки. Також утеплити підлогу можна й іншим способом, провести систему опалення в підлозі, яка буде ефективнішою навіть за звичайні батареї.

Метод 2: додаткові засоби обігріву на допомогу газовому котлу

Зменшити витрати можна за допомогою комбінованих опалювальних засобів. Наприклад, коли температура на вулиці не опускається нижче за нуль, можна обігрівати кімнату кондиціонером. Це обійдеться дешевше, ніж увімкнення газового опалення.

додаткові засоби обігріву на допомогу газовому котлу

Перевагами газового котла є простота, зручність та стабільність обігріву. Однак тверде паливо коштує дешевше за газ. Тому для приватного будинку актуальним рішенням буде встановлення додаткового твердопаливного котла, який може працювати паралельно з газовим та служити "підстрахуванням" на випадок відсутності газу. Також вдалим рішенням для комбінованого обігріву буде піч чи камін. Але варто враховувати питання нагрівання води, іноді вигідніше використовувати одноконтурний котел у поєднанні з електричним водонагрівачем.

Метод 3: підвищення ККД

Не варто забувати про такий важливий фактор, як продуктивність котла. Якщо домашній системі опалення вже багато років, варто подумати про її заміну. Практика показує, що ККД старих опалювальних приладів не перевищує 60-70%, тоді як нові моделі мають вищі показники – не менше 85-90%.

Найефективніше використовувати конденсаційні моделі котлів, але вони мають кілька суттєвих мінусів. Насамперед – вони коштують недешево, коректно працюють лише за низькотемпературного опалення. Щоб такі пристрої були економічно вигідними, їх варто встановлювати у великих будинках від 250-300 м.кв.

Вдалою альтернативою стануть інноваційні моделі класичного типу. Вони надійні та прості в експлуатації та обслуговуванні, підходять для будь-якої опалювальної системи. За ефективністю не гірше конденсаційних моделей та їх вартість значно нижча.

Але перш ніж задуматися про покупку нового девайсу, перевірте налаштування. Низький ККД котла може бути обумовлений некоректним налаштуванням. Щоб уникнути втрати продуктивності, варто проводити регулярне обстеження пристрою. Ще підвищити ефективність системи обігріву можна не лише шляхом заміни котла. У деяких випадках корисніше буде оновити радіатори. Варто також перевірити, наскільки добре утеплені труби та сам котел.

Будь-який із цих заходів, в тому числі і регулярна чистка котла, може допомогти заощаджувати на опаленні і для цього не потрібні значні фінансові вкладення. Зрозуміло, найкращі результати можна отримати, якщо поєднувати одразу кілька методів. Так чи інакше, оптимізація системи опалення – це розумне рішення для всіх власників газових котлів.

Метод 4: інвестуйте в розумний термостат

Інтелектуальний термостат дозволяє дистанційно керувати системою опалення через програму на мобільному телефоні або планшеті. Деякі інтелектуальні термостати також можуть регулювати температуру на виході котла, щоб він завжди працював з оптимальною ефективністю.

розумний термостат

Метод 5: відрегулюйте температуру, щоб зменшити рахунок за газ

Варто зазначити, що кожен градус, який ви зменшите на термостаті, може скоротити рахунки за газ приблизно на чотири відсотки. Оптимальне налаштування – встановити мінімальний потік води та мінімальне положення регулятора газу. Потім слід відкрити кран із гарячою водою та перевірити, чи комфортна температура води і вже потім при необхідності відрегулювати. Сенсу спочатку виставляти гарячу воду, щоб розбавляти її холодною – ні.

Лайфхак для надійної роботи:

  • Не варто нагрівати воду вище 50-55 градусів – якщо вибрано високу температуру газового котла, швидко утвориться накип.

  • Закривати кран гарячої води не відразу, а повільно.

  •  Такий режим є безпечним для теплообмінника.

Висновок

Простий і логічний спосіб уникнути витрати газу – не витрачати більше, ніж потрібно. Для цього варто використовувати прилади термоконтролю, які коштують порівняно недорого і скорочують витрати на паливо приблизно на 15-35%.


Зміст: