Дуже часто у користувачів виникають складнощі з розміщенням пральних машин в оселі, особливо в невеликих квартирах. У багатьох випадках єдиним прийнятним варіантом є вбудовування машинки під раковину або мийку, а також в інші місця з обмеженими габаритами. Для неглибоких ніш і приміщень з обмеженою площею зазвичай використовують вузькі машинки-автомати.
Однак висота стандартної пральної машини становить близько 85 см, що не дає змоги її "запхати" в наявні вільні, але обмежені за висотою простори. Саме для таких цілей виробники запропонували компактні та порівняно низькі пралки. У цій невеликій статті ми розповімо про переваги та недоліки низьких машинок, а також ознайомимо з актуальними пропозиціями торгових майданчиків на низькі моделі машинок. Якщо у вас виникли складнощі з підбором оптимальної моделі - запросіть майстра сервісцентру, що виконує ремонт пральних машин, і він, з урахуванням ваших домашніх реалій, порадить оптимальну модель.
Особливості вибору низьких пральних машин
Попри деякі конструктивні відмінності, низькі пралки за більшістю характеристик не поступаються своїм повнорозмірним "родичам". При висоті 60-70 см, глибині 30-55 см і ширині 46-60 см такі машинки легко помістяться як під раковину, так і в невелику шафу меблевого гарнітура.
Переваги та недоліки низьких ПМА
Головною і можливо єдиною перевагою компактних моделей є їхні малі габарити. Таку пралку можна помістити практично в будь-який вільний простір. При цьому менші розміри зазвичай мають тільки активаторні та напівавтоматичні моделі. Але за компактність доводиться трохи жертвувати деякими іншими характеристиками:
- менший об'єм барабана і, відповідно, вага речей, що випираються за один цикл (зазвичай не більше 4 кг);
- монтаж можливий тільки під певний тип раковин (найчастіше "латаття");
- для встановлення потребує придбання нового спеціального сифона;
- відносно низька якість віджимання;
- менший термін служби і надійність, порівняно з повнорозмірними машинками;
- вища вартість.
Часто низьку пралку встановлюють як другу (додаткову) машинку в оселі або як основний варіант у невеликих перукарнях і салонах краси для прання рушників, серветок та іншого інвентарю.
Найкращі низькі пральні машинки
Незважаючи на різноманітність лінійок пральних машин від різних виробників, низьких версій пропонується не так вже й багато. Нижче ми розглянемо трійку найбільш популярних серед користувачів моделей.
- Electrolux EWC 1351. Компактна пралка, висотою близько 67 см, глибиною 50 і шириною 51 см. Незважаючи на габарити, добре відпирає речі (відповідає вимогам класу A), вагою до 3 кг за один цикл. За показниками віджимання машинка належить до класу C і в цьому режимі
може розкручувати барабан до 1300 об/хв. Робочий шум не перевищує 76 дБ, а споживання води - менше 36 літрів за цикл. Має хороший набір програм (15 режимів), включаючи швидке прання. - Candy AQUA 1042DE/2-S. Низька пралка з надійним захистом від протікання. Мінімалістичні габарити (51Х46Х70 см), 16 програмних режимів, порівняно місткий барабан (до 3,5 кг) і можливість віджимати білизну зі швидкістю 100 об/хв, забезпечують якісне прання (клас A) та ефективний віджим (клас C). За енергоефективністю машинка відповідає вимогам класу А+. Шум під час віджимання не перевищує 78 дБ, що дає змогу розміщувати пралку в більшості типів приміщень. Це оптимальний варіант для студентів і сімей, які винаймають житло. Для запобігання вібрацій, під час встановлення машину необхідно ретельно вирівнювати за рівнем.
- Zanussi FCS 1020 C. Це старіша, але перевірена і надійна компактна модель, з місткістю барабана 3 кг і швидкістю віджимання до 100 об/хв. Висота машинки становить 67 см. Є захист від протікання, захист від дисбалансу і підвищеного піноутворення, а також функція інтелектуального управління пранням. Передбачена можливість вибирати швидкість віджимання і температуру вручну.
Всі ці машинки мають схожі параметри і вам залишається вибрати найбільш вподобаний варіант.