Звідки може текти пральна машина, та як виправити

- 12 грудня, 2020

Пральна машина за своєю конструкцією є герметичною. Це означає, що вода, яка потрапляє в бак пристрою, має залишатися саме в ньому. Якщо пральна машина працює правильно, вода поступає в неї з водопроводу в бак, там проходить основний процес прання та полоскання, після чого відпрацьована брудна вода зливається в каналізацію. Жодних калюж або вологи на підлозі бути не повинно.

Якщо вода все ж таки потрапляє на підлогу, це означає, що трапилась поломка, необхідно проводити ремонт пральної машини. Визначити де саме сталася протічка не складно, особливо легко це зробить досвідчений майстер. Вірогідне місце протічки можна визначити за тим, де з’явилася калюжа, наприклад, на підлозі або на корпусі пральної машини.

Що робити першочергово, якщо пральна машина потекла? 

Як тільки ви виявили, що пральна машина потекла й на підлозі з’явилися калюжі, необхідно діяти швидко, адже будь-яке зволікання може призвести до небажаних результатів. Наприклад, чим більше води на підлозі, тим більший ризик того, що ми зможемо затопити сусідів знизу. Це загрожує зіпсованими стосунками з ними та додатковими витратами на зіпсований ремонт в чужій квартирі.

Але, побачивши протікання, не слід панікувати, діяти потрібно виважено та обережно. Не варто поспішати, пам’ятайте, в пральній машині може статися не лише витік води, але й струму.

Як діяти, якщо пральна машина протікає:

1.    Необхідно відключити пральну машину від розетки – при цьому варто притримуватись правил безпеки і не наступати на воду. Спробуйте дотягнутися до кабелю та відключить машинку, але якщо змоги немає, вимкніть автомат на щитку;

2.    Вимкніть подачу води у водогоні – найбільш виважене рішення становить у вимкнені подачі води саме на пральну машину, якщо такої змоги немає, необхідно перекрити подачу води по усьому дому;

3.    Дістаємо речі, які пралися – якщо програма завершена, то просто дістаємо речі та розвішуємо для сушки. У випадку якщо вода ще є в баку, зливаємо залишки через зливний фільтр і лише потім дістаємо речі.

Після цього необхідно виявити місце та причину протічки власноруч або запросити майстра з сервісного центру.

Зависокий тиск у водогоні

підключення пральної машини

Слід розуміти, що нормальна робота пральної машини при підключенні її до водопроводу можлива лише за умов нормального тиску. Він не має бути надто низьким, адже в такому випадку машинка не зможе набрати воду в бак та почати програму прання. Але також тиск не може бути й зависоким, адже в такому випадку виникає ризик протікання.

Найбільш характерною така проблема стає для приватних домоволодінь, в багатоквартирних будинках вона практично ніколи не виникає. Якщо тиск у водогоні зависокий, то протікання може відбутися в районі кювети для порошка та кондиціонеру для прання. По фронтальній частині корпусу вода буде поступово протікати на підлогу, де й виникатимуть калюжі.

Щоб вирішити таку проблему, можна не звертатися до сервісного центру за допомогою майстра, необхідно лише відрегулювати вентиль на водогоні, який відповідає за подачу воду в пральну машину. Треба трішки закрутити його, щоб тиск став менший, навантаження на вузли пральної машини також зменшиться, протікання не буде.

Недостатньо туго закручений зливний фільтр

 фільтр пральної машини

Вся вода, яка знаходиться в баку пральної машини, коли настає час виходить з нього в каналізацію. Відбувається цей процес через зливний патрубок та фільтр. Доступ до зливного фільтру є із зовні, тому, якщо за деяких причин та обставин зливний фільтр відкручувався, відповідно, є ризик того, що через нещільне закручування він може протікати.

Відкручувати зливний фільтр могли за декількох обставин, наприклад, через те що його необхідно прочистити або до нього потрапив сторонній предмет, який треба було дістати. Також могла виникнути необхідність аварійного зливу води, яка проводиться через зливний фільтр. Все це дуже поважні причини, але якщо недостатньо щільно закрутити фільтр, він почне пропускати воду.

Щоб виправити ситуацію, необхідно заново викрутити фільтр, та закрутити його правильно. Він не має бути перекошений, закручувати необхідно туго. Відкручуючи зливний фільтр не забувайте, що з нього може витікати якась кількість води, краще підставити ємність щоб вода не потрапила на підлогу.

Сталося пошкодження манжети Манжета пральної машини тече

На дверцятах пральної машини розташований резиновий ущільнювач, який називається манжетою. Завдяки цьому ущільнювачу вода, яка циркулює в баку та барабані, не виходить на ружу та не відбувається протічок. Але в деяких випадках манжета може не впоратися зі своїм функціоналом, вода протече на ружу. Так ми побачимо воду, яка стікає з-під дверцят машинки, поперед корпусу буде калюжа.

Причин протічки через манжету може бути декілька:

·       Між манжетою та дверцятами потрапила нитка або ворс, затиснуло частину речі – таким чином герметичність порушується, вода стікає на підлогу.

·       Манжета зносилася – відбувається через тривалий час використання пральної машини. Манжета перестає бути герметичною, починає пропускати воду.

·       Манжета пошкоджена – найчастіше відбувається через потрапляння стороннього предмету в бак, який можна було забути в кармані речі перед самим початком прання.

В першому випадку необхідно дістати те, що затиснуло між манжетою та дверцятами, після чого герметичність буде відновлено. У двох останніх випадках дієвим способом ремонту пральної машини буде повна заміна манжети на нову.

Протікання відбувається через патрубки пральної машини

 патрубок пральної машини

В конструкції пральної машини є декілька патрубків, які можуть протікати за певних обставин. Обставини можуть бути різними, найбільш вірогідними в більшості випадків стають механічні пошкодження.

Місця, де найчастіше стаються протікання:

·       Патрубок впускного клапану – протікання стається на вході води в бак пральної машини;

·       Патрубок від кювети до баку – протікання стається після потрапляння води в кювети з порошком;

·       Зливний патрубок – протікання стається під час зливу відпрацьованої води;

·       Зношені хомути – вони щільно утримують патрубки на місці, тому якщо вони зносилися, може виникнути протікання.

У таких випадках протікання відбувається під пральною машиною. Щоб виявити першопричину протічки, необхідно буде частково розібрати корпус та ретельно переглянути всі патрубки на цілісність.

Якщо виявлено пошкодження одного з патрубків, його необхідно буде замінити на новий. У випадку, якщо протічка відбувається через слабий хомут, його достатньо буде затягнути. Для більшої впевненості, якщо пральна машина знаходиться в експлуатації давно, хомути також можна замінити.

Забруднення в кюветі 

забруднення порошкоприймача в пральної машинці

За час використання пральної машини в її кюветі для миючих засобів може знаходитися порошок різної якості та консистенції, різноманітні рідкі кондиціонери та ополіскувачі. Під час виконання програми вони вимиваються з кювети водою, але чи вимиваються вони на 100%? Ніяк ні, мала частина миючих засобів може налипати на стінки кювети та затвердіти на них. З часом забруднення стає більшим, прохід води погіршується.

Отже, якщо прохід води погіршується, вода в повній мірі не може залишити кювету, вона починає виходити через інші доступні щілини. Відповідно відбувається протічка води через кювету, вода протікає по фронтальній частині корпусу, та потрапляє на підлогу. Спереду пральної машини виникають калюжі.

Щоб виправити ситуацію, необхідно прочистити забруднену кювету. Для цього треба натиснути на неї посередині, після чого без перешкод дістати її. Затверділі засори необхідно промити під теплою водою, можна використовувати додаткові хімічні засоби. Після усунення забруднення протічок більше не буде, можна вважати ремонт пральної машини успішно завершеним.

Протікають шланги пральної машини 

У випадку, якщо протікання виникає позаду пральної машини, то першим чином необхідно перевірити комунікації. Вода до пральної машини потрапляє через наливний шланг, а залишає її через зливний шланг. Якщо один з цих шлангів виявляється пошкодженим, вода з них почне протікати на підлогу.

Причинами пошкодження одного зі шлангів можуть бути декілька причин:

·       Шланг може бути затиснутий між корпусом пральної машини та стіною – перетиснутий шлаг може отримати мікроушкодження, через які стається витік води на підлогу;

·       Механічні пошкодження – вони можуть виникати за недбалістю, але їхній результат один, вода буде витікати и потрапляти на підлогу;

·       Зношення – немає нічого постійного, особливо у побутовій техніці. Теж саме стосується шлангів та комунікацій, які з часом можут зношуватися та пропускати воду.

Результатом будь-якої протічки, яка виникла через пошкодження наливного або зливного шлангу, один з них необхідно замінити. Рідше необхідність заміни виникає в обох випадках.

Підсумок 

Протікання пральної машини несе в собі достатньо неприємні наслідки. Починаються вони з неприємностей, які можуть бути викликані підтопленням сусідів знизу, закінчуючи необхідністю проведення незапланованого ремонту пральної машини, що несе в собі додаткові витрати.

Не проводити ремонт, в більшості випадків, не стає альтернативою, адже обходитися без пральної машини сьогодні зможе далеко не кожна сучасна сім’я.

Основні причини, чому пральна машина починає протікати, наступні:

·       Зависокий тиск у водогоні – необхідно відрегулювати його вентилем;

·       Недостатньо туго закручений зливний фільтр – необхідно заново закрутити його, але обережно, щоб не зірвати різьбу;

·       Сталося пошкодження манжети – її необхідно замінити;

·       Протікання відбувається через патрубки пральної машини – патрубки необхідно замінити, хомути затягнути щільніше;

·       Забруднення кювети – кювету необхідно прочистити й промити;

·       Протікають шланги пральної машини – пошкоджений шланг необхідно замінити.


Коментарі (0)


Додати коментар
Дозволені теги: <b><i><br>Додати новий коментар:


Змiст: