Які несправності кондиціонерів існують та як з ними впоратися?

- 02 серпня, 2021

Сучасна людина багато працює заради того, аби забезпечити собі комфортне існування. Саме задля комфорту в багатьох квартирах та офісах зараз заведено встановлювати кондиціонери. Але навіть саме якісне кліматичне обладнання рано чи пізно може вийти з ладу. З деякими несправностями можна справитися самотужки, але в більшості випадків ремонт кондиціонерів повинен здійснюватися професіоналами.

Аби зрозуміти, в яких випадках ви можете самі відремонтувати техніку, а коли потрібна допомога майстра, розглянемо типові несправності кондиціонерів, їх причини та методи усунення. І якщо виявиться, що в вашому випадку потрібна допомога майстра, не витрачайте час на пошуки інформації про те, як зробити кондиціонер в домашніх умовах. Одразу звертайтеся в спеціалізований сервісний центр. Його працівники швидко встановлять причину несправності, проведуть усі необхідні ремонтні роботи, за необхідністю замінять деталі на оригінальні та нададуть гарантію на свою роботу. 

Типові несправності автоматики в кондиціонерах

Типові несправності автоматики в кондиціонерах

Багато хто з власників кліматичної техніки у випадку її виходу з ладу одразу намагаються самостійно встановити, чому не працює кондиціонер. Найпоширенішою проблемою є несправність його комплектуючих, а саме:

 1. Несправний компресор. В разі такої несправності пристрій взагалі не працює, не вмикається або в системі з’являється сторонній гул та шум самого кондиціонеру. В такому випадку потрібно ремонтувати компресор, але оскільки він є автономним, герметичним пристроєм, найчастіше проводиться його повна заміна на новий.
 2. Несправний електродвигун вентилятора. Пристрій в такому випадку свистить, не вмикається, а система кондиціонування працює уривчасто та з перебоями. Потрібно змінювати двигун вентилятора.
 3. Несправний насос. Коли виходить з ладу циркуляційний насос, його не ремонтують, а повністю замінюють.
 4. Несправна плата кондиціонеру. Її можна відремонтувати або ж замінити.

Точні причини несправності автоматики здатен встановити виключно досвідчений майстер, тому у випадку виявлення перерахованих проблем потрібно одразу звертатися за професійною допомогою до сервісного центру.

Як перевірити компресор від кондиціонера?

Коли компресори до кондиціонерів виходять з ладу, кліматичні пристрої або повністю припиняють функціонувати, або з їх запуском виникають певні проблеми. Аби перевірити, чи насправді несправний компресор, виконайте наступну послідовність дій:

 1. Перевірте реле та всі контакти електричної проводки з мотором компресора. Пошкоджені дроти можуть бути причиною проблем з запуском двигуна.
 2. Перевірте рівень напруги в електричній мережі. При низькому показнику компресор може не працювати, також причина може бути в його електричній несправності.
 3. Зніміть коробку поблизу компресора та за допомогою мультиметра виміряйте опір електричного струму. Потрібно перевірити безперервність між позначками C та R, C та S, R та S. Опір має бути менший за 30 Ом. 
 4. В разі високого опору доторкніться до компресора. Його нагрівання є ознакою внутрішнього перевантаження. Зачекайте, доки він охолоне, та продовжуйте перевірку. Якщо він холодний, то проблеми з двигуном.
 5. Заміряйте опір від кожного терміналу в напрямку компресора. Якщо показники низькі, двигун має заземлення. Єдиним виходом з ситуації є заміна деталі.

Якщо перелічені вище дії не виявили ознак несправності двигуна компресора, причина того, що кондиціонер не працює, може критися у механічному пошкодженні або ж у моральному зносі комплектуючих. Аби відновити та покращити роботу компресора, можна встановити спеціальні конденсатори для «жорсткого старту», що є поєднанням конденсаторів та вбудованого реле. Це буде своєрідний додатковий компресор, який зможе подовжити термін використання основного. Якщо і додатковий пристрій не допоможе виправити ситуацію, єдиним виходом буде повна заміна компресора кондиціонера.

Чому капає з кондиціонера?

Чому капає з кондиціонера?

Аби дізнатися, чому з кондиціонера капає вода, потрібно розібрати його внутрішній блок та ретельно перевірити дренажну систему. Причиною подібної несправності може бути забивка дренажного лотка чи дренажного шланга. Для початку розглянемо, як це могло статися.

Холодагент проходить в випаровувач, той своєю чергою розширюється, охолоджується, а в процесі охолодження на його поверхні конденсується волога, що знаходиться у повітрі. Конденсат поступово стікає у дренажний піддон внутрішнього блоку кліматичної техніки, а з піддона по стічній трубі виходить за межі приміщення. З часом в дренажній трубі від вологи з’являється пліснява, мох або ж потрапляють комахи. В 90% випадках забивається саме стічна труба і лише в 10% подібна проблема виникає в піддоні. Якщо забилася трубка, її потрібно від’єднати від внутрішнього блоку та продути, якщо піддон – його потрібно дістати та прочистити.

Аби прочистити дренажну трубу, виконайте наступну послідовність дій:

 • Вимкніть кліматичну техніку та зачекайте 10 хвилин;
 • Від’єднайте пластикову стічну трубку;
 • Продуйте її чи прочистить та ретельно просушіть;
 • Поверніть трубку в попереднє положення.

Якщо подібні дії не дали необхідного результату, вам потрібна допомога майстра. Причина протікання конденсату може бути у забрудненні фільтру випаровувача або ж у недотриманні необхідного кута нахилу при фіксації внутрішнього блоку на поверхні. 

Аби подібних проблем не сталося, потрібно регулярно проводити профілактичне обслуговування кондиціонерів, а їх встановлення довіряти лише професіоналам.

Чому гріється мотоблок кондиціонера?

Чому гріється мотоблок кондиціонера?

Якщо у кондиціонера гріється мотор, причини можуть бути найрізноманітнішими. Перерахуємо найпоширеніші:

 • Кліматична техніка використовується у над екстремальних умовах (при надто високій чи надто низькій зовнішній температурі). Якщо пристрій довго знаходиться в умовах, до яких не пристосований, то він, намагаючись до них пристосуватися, перегрівається та виходить з ладу;
 • Пристрій неправильно встановлено, а саме в не відповідному для цього місці. При монтажі потрібно враховувати погодні умови та рух небесного світила. Якщо пристрій буде довго знаходитися в зоні дії прямого сонячного світла, то спочатку перегріється його корпус, а далі і мотор;
 • В контурі недостатня кількість холодагенту. При таких обставинах техніка фізично не здатна забезпечувати необхідну температуру під корпусом;
 • Занадто велике засмічення фільтрів та решти частин кондиціонеру. Через це система перегрівається та може давати збій;
 • Застаріле масло в компресорі. Якщо воно має темний відтінок та пахне гірким, його пора міняти;
 • Механічна перепона. Виходу тепла з пристрою може заважати сторонній предмет, що випадково потрапив до нього. Аби відновити нормальну роботу кондиціонеру без перегріву його двигуна, потрібно усунути перепону, що заважає якісному теплообміну;
 • Механічне пошкодження чи виробничий брак. Кондиціонер міг бути пошкоджений під час транспортування або монтажу. Якщо ж мотор пристрою не було пошкоджено, а він почав грітися при першому ж включені в електромережу, причиною може бути заводський брак.

Якщо вчасно не усунути причину перегріву мотору, це може призвести до виходу з ладу компресору, до несправності контуру та витоку холодагента, а також до неправильної роботи чи повної відмови спеціального вентилятора, що понижує температуру. Якщо ж вентилятор з ефектом охолодження припиняє роботу, кондиціонер не буде виконувати свою основну функцію, а саме припинить охолоджувати повітря. Встановити подібні несправності та відновити роботу кліматичного пристрою здатен лише досвідчений майстер, до якого потрібно звернутися при перших же ознаках нагріву мотоблока конденсатора.

Чому кондиціонер охолоджує нижче заданої температури?

Чому кондиціонер охолоджує нижче заданої температури?

Причин того, що кліматичний пристрій погано нагріває приміщення чи недостатньо його охолоджує, є досить багато. Серед найпоширеніших:

 • Виток холодагенту;
 • Забруднення фільтрів;
 • Вихід з ладу інверторного модуля;
 • Несправність компресору;
 • Вихід з ладу датчиків температури;
 • Забруднення крильчатки вентилятора зовнішнього блоку;
 • Несправність електрозв`язків між зовнішнім та внутрішнім модулями.

Оскільки причин, через які кондиціонер охолоджує повітря нижче заданої температури, досить багато, встановити конкретну несправність самостійно досить складно. Єдиним правильним рішенням в цій ситуації є виклик майстра або ж звернення у спеціалізований сервісний центр. 

Досвідчений фахівець виконає усі необхідні ремонтні роботи у стислі терміни, а власнику кліматичної техніки не потрібно буде витрачати свій час на вивчення питання, на пошук проблеми та необхідних комплектуючих. Крім того, солідні сервісні центри дають гарантію на свою роботу, тому кондиціонер замовника буде на довгий термін захищений від подібних усуненим несправностей.


Зміст: