Яка температура повинна бути в холодильнику?

- 16 серпня, 2021

Важко важко уявити життя сучасної людини без холодильника. Він допомагає зберігати куплені про запас чи приготовані на кілька днів продукти свіжими на протязі тривалого часу. Разом з тим, багато тут залежить і від самого споживача. Важливо правильно розміщати продукти у різних зонах холодильника та підібирати вірний температурний режим, знати, яка температура повинна бути в морозильній і холодильній камерах. Від цього буде залежати, наскільки довго продукти можуть зберігатися.

Існують загальноприйняті температурні стандарти, яким в процесі роботи повинен відповідати кожен холодильник. Споживач може проводити регулювання температури у холодильній або морозильній камері, при цьому не рекомендується переходити мінімальний або максимальний поріг, який визначений виробником. 

Оптимальна температура у холодильнику

Оптимальна температура у холодильнику

Ідеальна, загальна температура холодильника визначена у межах від +3 до + 5 ° C. У морозильній камері можна встановлювати температурний режим від - 6 до - 24 ° C. Оптимальний температурний режим у морозильній камері, що є нормою для більшої частини сучасних холодильників, становить - 18 градусів. Також у камерах можна провести настройку режиму швидкої заморозки, що дозволить температурі знизитись до - 24 градусів.

У зоні свіжості встановлюється температура від 0 до 1 °C. Після проведення настройок термостата потрібний мікроклімат встановиться вже через 5 - 6 годин. Визначенні норми застосовуються для зберігання основних продуктів, проте деякі припаси потрібно зберігати при нульових температурах, інші від 5 до 10 градусів тепла. Слід пам’ятати, що у різних зонах холодильної камери холод може розподілятись по - різному, незважаючи на заданий загальний режим. Десь у холодильнику буде тепліше, а десь помітно холодніше.

Щоб розуміти, яку температуру необхідно виставити у холодильній камері, необхідно розібратись, у яких умовах рекомендується зберігати різноманітні види продуктів. Визначенні оптимальні температури для зберігання різних видів продуктів:

 • мясо добре зберігається при температурному режимі від + 1 до + 3 градусів. У цьому діапазоні температур воно не замерзає і довго не псується. Більш вища температура призведе до його порчі, при нижчій воно замерзне і після розморожування буде менш соковитим;
 • ковбасу та вироби з ковбаси комфортно зберігати при температурному режимі від + 2 до + 5 градусів;
 • готові кулінарні страви оптимально зберігати в умовах від +2 до +4 градусів. Для супів та інших страв на воді краще всього підходить температура від + 3 до + 5 градусів. При зниженні температури страви можуть замерзати та втрачати свої смакові якості;
 • овочі віддають перевагу більш високим температурам, що складає діапазон від +4 до +6 градусів. Для варених овочів, щоб вони не втрачали своїх харчових властивостей, необхідно встановити температурний режим від +3 до + 5 градусів;
 • щоб зберегати різноманітні молочні продукти: кефір, сири, сметану, молоко чи масло у холодильнику краще всього встановити температуру від +1 до + 4 градусів;
 • яйця добре зберігаються у температурному діапазоні від +1 до + 5 градусів, за винятком перепелиних, для яких рекомендовано температуру від 0 до + 3 градусів;
 • морепродукти і риба люблять низькі температури від 0 до + 2 градусів ,особливо свіжа риба, вже приготована - до + 4. Для свіжих морепродуктів необхідно створити температурний режим від +4 до + 6, для приготованих до + 6;
 • фрукти, насамперед екзотичні, в холодильнику тримати не слід, тому що вони люблять тепло. Решта фруктів рекомендовано зберігати при температурі від + 4 до + 8 градусів;
 • ідеальними умовами для зберігання твердих сирів стануть від + 3 до + 5 градусів, в залежності від сортів, жирності, твердості продукту;
 • хлібні та кондитерські вироби краще зберігати у холодильнику при температурах від + 3 до + 5 градусів. При зниженні температури хліб буде черствіти, а при підвищенні може запліснявіляти;
 • кондитерські вироби, зроблені з використанням згущеного молока, кремом, вершками чи сиром можуть довго зберігатися при температурі від - 1 до + 3 градусів;
 • для майонезу, кетчупу, гірчиці рекомендовано температуру від 0 до + 6 градусів, якщо продукт у закритій упаковці, після відкриття необхідна дещо нижча температура - від + 1 до + 3 градусів.

Таблиця зберігання продуктів

Таблиця зберігання продуктів

Також важливо правильно зберігати продукти у холодильнику. Всю холодильну камеру можна умовно розділити на зони теплі та холодні. В процесі експлуатації побутової техніки важливо дотримуватись рекомендацій щодо порядку зберігання та заповнення зон у холодильних камерах.

Холодні зони призначені для зберігання продуктів, які швидко псуються. Теплі зони рекомендовані до зберігання овочів, фруктів та всього іншого. 

До теплих зон відносять дверцята – це одне з найтепліших місць у камері. Тут встановлюється температура до + 10 градусів на верхніх полицях і до + 5 - на нижніх. Соуси, майонези, кетчупи, м'які, плавлені сири, масло, напої рекомендовано зберігати саме тут. Небажано зберігати продукти, які швидко псуються,приклад, молоко і яйця, не дивлячись на те, що виробники відводять під їх зберігання саме дверцята.

На верхніх чи середніх полках завжди тепліше, так як тепло має властивість підніматися вгору. Температура тут може досягати від + 5 до + 7 ° C. Дещо холодніше на нижніх полицях, які знаходяться під морозильником. Тут рекомендовано зберігати мед, ковбасу, яйця, кондитерські вироби, випічку, молокопродукти, м'які чи плавлені сири, масло, фрукти, овочі. 

У всіх сучасних холодильниках є зона для фруктів і овочів. Таке відділення з температурою до + 8 градусів підходить для зберігання більшості фруктів і овочів.

Холодні зони, які ще називають «зонами свіжості», передбачені у багатьох сучасних холодильниках і є найхолоднішою частиною холодильника з температурним режимом від 0 до +1 ° C. Задня частина холодильника є найхолоднішою, так вона розташована найближче до охолоджуючих елементів.

Враховуючи те, що тепле повітря має властивість підніматися вгору, нижні полиці холодильної камери так само є однією з найхолодніших зон і мають температуру до + 2 ° C.

Вони придатні, щоб зберігати м'ясо, м'ясні вироби, рибу, молоко, сир, кефір, сир і сметану, овочі і зелень. Також ця зона ефективно використовується для швидкого охолодження напоїв. Небажано зберігати у цьому місці фрукти, салати, вершкове масло, м'які чи плавлені сир, що зробить їх твердими, наче камінь. 

Корисні рекомендації

Продукти у холодильнику

Можна виділити декілька ознак, які означають, що температура у холодильнику виставлена неправильно:

 • їжа у холодильнику підмерзає або заморожується частково;
 • продукти, які витягнуті з камери, здаються на дотик теплими;
 • продукти швидко псуються;
 • на стінках камери у холодильнику утворюється конденсат;
 • у морозильній камері лід топиться. 

Якщо Ви помітили будь - яку з цих ознак, то найперше, що потрібно зробити - перевірити чи правильно застосовано потрібен температурний режим. Для цього, при необхідності, рекомендуємо використовувати термометр, що дасть змогу перевірити, чи справді прилад в процесі роботи підтримує встановлені параметри. У випадку, якщо це не допомогло, необхідно звернутись для надання професійної допомоги у спеціалізований сервіс.


Зміст: