Як вбудувати холодильник в гарнітурі

- 18 жовтня, 2021

Холодильник, вбудований в шафу або гарнітур на кухні - одне з найбільш витончених дизайнерських рішень у сучасності. Проте досить не просто гармонійно вписати таку техніку в інтер'єр. Досить часто ця техніка впадає в очі, абсолютно не надаючи вишуканого стилю навколишній обстановці, тому у багатьох виникає бажання сховати побутову техніку. Оптимальним варіантом стане вбудований холодильник, який виглядатиме як частина меблів на кухні, не буде зайвий раз нагадувати про свою присутність.

Вбудованний холодильник

Досвід деяких умільців свідчить, що їм вдалось ретельно замаскувати побутові прилади. Суть такої роботи полягає у створенні спеціальної шафи, всередину якої міститься холодильник. Конструкцію шафи рекомендується виконати з дерев'яного масиву, МДФ чи ДСП, все залежить від виділеного бюджету. Фасади також можна пофарбувати, покрити лаком чи плівкою, тобто оформити відповідно до загальної дизайнерської ідеї кухонного гарнітура.

При цьому, розмір каркаса потрібно підбирати під габарити холодильника, щоб конструкція повністю приховувала побутовий прилад, мала зручний механізм відкривання дверей і гармонійно вписалася в навколишнє оточення.

Що необхідно врахувати перед початком монтажу

Кухня із вбудованнім холодильником

Перед початком монтажу холодильника необхідно ознайомитися з основними правилами його проведення. Багато приладів, що вбудовуються, мають індивідуальну систему навісу дверей. Але можна знайти і техніку, яка потребує монтажу шарнірів. Цей варіант значно простіше розміщувати у спеціальному коробі чи шафі.

У процесі установки потрібно враховувати масу дверей холодильних камер. Їх вага повинна рівномірно розподілятися між шарнірами шафи. Дверцята короба можуть бути виготовлені з будь-якого матеріалу, головне прослідкувати, щоб вони гарно вписувалися у дизайн кухні.

Ховати в шкафі рекомендується техніку, конструкція якої передбачає можливість вбудовування. У звичайних приладів немає основи та задньої стінки. Крім того, прикріпити шафу до такої техніки та забезпечити стійкість конструкції буде досить проблематично.

У цокольній частині холодильника, який можна вбудовувати, передбачено вентиляційні канали. Також у комплекті з приладом йдуть кріплення для з'єднання побутової техніки з коробом. В інструкції, що додається, зазвичай, вказуються оптимальні розміри шафи розміщення техніки.

Холодильники для вбудовування мають знижений рівень шуму і високий клас енергоспоживання. Рекомендується підібрати прилад з функцією сухої заморозки і системою No Frost, що значно полегшує догляд за приладом та зменшує ризик коли проводять ремонт холодильника та у процесі подальшої експлуатації.

Монтаж холодильника

Холодильник вмонтованний в кухонний острів

Техніка, яку можна вбудовувати, отримала свою популярність на ринку головним чином через свою компактність та зручність. Вона дозволяє оптимально використовувати весь вільний простір кухні, тому особливу увагу слід приділити розташуванню звичайного холодильника всередині шафи. Відкривати великі дверцята шафи і холодильника в ньому не завжди зручно, а тому потрібно до дрібниць продумати саму систему відкривання дверей.

Вирішивши придбати холодильник, який можна вбудовувати, необхідно відповідально та досить ретельно поставитися до вибору місця його розміщення. Особливо це важливо для невеликих кухонь, де зайвого простору просто немає.

Нерідко трапляється, що приміщення кухні таке мале, що для окремого розміщення техніки місця просто замало. Разом з тим, у такому випадку жертвувати простором лоджії чи інших кімнат зовсім не обов'язково. Достатньо виділити для техніки одне з відділень кухонного гарнітура. Як правило, висота стандартного холодильника біля 85 см, що дозволяє з легкістю заховати його під стільницю. У такому випадку морозилку рекомендується поставити поруч чи встановити на робочій поверхні, якщо необхідність в об'ємній камері у користувача відсутня.

Вбудований холодильник в кухонний гарнітур стане справжнім порятунком для приміщень, оформлених в етнічному, класичному чи романтичному стилях. Заховані дроти допоможуть не псувати естетику кухні, а громіздка техніка не буде привертати увагу. Популярність приладів цього типу останні роки значно збільшилася. Практично кожний виробник холодильників готовий запропонувати споживачеві декілька вбудованих моделей у різних цінових сегментах. Вбудований прилад від звичайних холодильників відрізняється своєю практичністю та має такі переваги:

  • безшумність в роботі - стінки меблів, які щільно прилягають до корпусу агрегату, гасять будь - який шум та можливу вібрацію;
  • ергономічність - вбудований холодильник дозволяє зберігати всі потрібні продукти під рукою. При цьому, робочий простір кухні використовується досить раціонально, а техніку можна розмістити на рівні, комфортному для користувача;
  • простота в догляді - бічні стінки постійно заховані, тому їх не доведеться регулярно протирати;
  • економія електроенергії - виробники вбудованої техніки приділяють особливу увагу її теплоізоляції, обладнаний захисний шар не дає холодильнику нагріватися, що дозволяє йому в процесі роботи споживати менше електрики;
  • великий вибір різноманітних моделей - крім звичайних варіантів, існують прилади, які можна розміщувати під стільницями або окремо, є також холодильники, де камера для заморозки розташовується збоку, знизу, зверху або відсутня зовсім.

Кріплення фасаду

Холодильник у ниші

Техніка, яка призначена для вбудовування, поміщається в шафу. При цьому прилад встановлюється не на підлозі, а на дні модуля. Також деякі моделі холодильників можуть бути встановлені в шафах без дна. Фасад меблів з'єднується з дверцятами холодильника спеціальними фіксаторами. Зробити це зі звичайними моделями не вийде.

При фіксації фасадів на дверцятах холодильника важливо, щоб вони відкривалися одночасно. Домогтися цього допоможе пара кулькових направляючих, незалежно від того, опуклі дверцята чи ні. Спочатку необхідно визначитись з місцем монтажу направляючої. Вона повинна бути встановлена приблизно на одному рівні з ручкою. Так, на великому фасаді направляюча буде встановлена у нижній частині, а на маленькому - у верхній. Відступивши від краю фасаду близько 3 см необхідно провести олівцем пряму лінію, яка за своєю довжиною буде відповідати довжині направляючої. Потім необхідно встановити першу частину направляючої, вкрутивши шурупи в кріпильні отвори, далі вставити другу частину направляючої.

В продовження монтажу слід встановити кутник, одну сторону якого закріпити на зовнішньому краї рухомої направляючої за допомогою болтів з гайками. При цьому, другий кінець кутника слід прикрутити на торець дверцят холодильника саморізами, попередньо провівши розмітку. Якщо фасад відкривається трохи некоректно, то його положення потрібно відрегулювати, змістивши кутник.

Разом з тим, гармонійно вписати холодильник в інтер'єр і створити ілюзію вбудованого холодильника можна і декораторськими способами. Так, можна провести фарбування поверхні емалевою фарбою в тон гарнітура або стін інтер’єру. У цьому випадку підійде автомобільна фарба в балончиках чи емаль в баночках. Перед фарбуванням поверхню холодильника рекомендується ретельно протерти уайт - спіритом та покрити ґрунтовкою.


Коментарі (0)


Додати коментар
Дозволені теги: <b><i><br>Додати новий коментар:


Змiст: