Як, чим почистити пралку: найкращі способи + огляд спеціальних засобів

- 28 квітня, 2022

Як і будь – яка побутова техніка, машинка для прання потребує регулярного очищення та якісного, профілактичного обслуговування. Більшість таких операцій краще довірити професіоналам, але деякі, що не потребують спеціальних навичок та інструментів, можна проводити самостійно.

У нашій статті Ви дізнаєтесь про всі ефективні способи проведення чистки та засоби для якісного почищення пральних машин. Коли користувач знає, як ретельно та правильно очистити пральну машинку, її експлуатаційні терміни можуть зрости в рази, та ремонт пралки не знадобиться ще довгий час. 

Чому необхідно чистити пральню?

Як, чим почистити пралку: найкращі способи + огляд спеціальних засобів - 3

Хоча безпосереднє призначення пральної машини – допомагати людині підтримувати одяг та інші предмети побуту у чистоті, з часом її технічний стан може стати далеко не робочим та не стерильним. У процесі експлуатації техніки, на внутрішніх деталях збирається доволі багато бруду, який виникає під час здійснення прання. Доволі часто на гумці ущільнювача чи барабані можна помітити плями від проявів цвілі. Тепле та вологе середовище створюють чудові умови для того, щоб грибкові організми могли розвиватись. При цьому, елемент нагрівання поступово покривається нальотом солі, що знаходиться у складі води. Серед основних джерел забруднень виділяють:

  • високу мінералізацію води;

  • використання агресивної хімії, пральних засобів низької якості;

  • експлуатація пралки з порушеннями;

  • постійне прання речей, які мають сильне забруднення.

Для того, щоб привести техніку у чистий та належний вигляд, час від часу необхідно планувати ретельний догляд та прибирання, які починаються від самого корпусу і закінчуються внутрішніми деталями. Щоб позбутись незначних забруднень зовні, наприклад залишків гелів, кондиціонерів достатньо звичайної губки та води. А от із деталями, схованими у середині конструкції, слід попрацювати більш ретельно.

Прибираємо сліди накипу з ТЕНу та інших елементів

Як, чим почистити пралку: найкращі способи + огляд спеціальних засобів - 4

Один із найпоширеніших сбоїв у роботі, який стається у випадку відсутності повноцінного догляду за машинкою - це вихід з ладу електронагрівача. Через те, що ТЕН постійно контактує з водою, після завершення прання, у наслідок відкладення солей на ньому утворюються сліди накипу.

Якщо у системі водопостачання не встановлені фільтри для пом'якшення води, пропонується використовувати спеціальні засоби, такі, як Calgon. Також добре для пралки один раз на місяць влаштовувати профілактичну чистку. Порядок проведення комплексного чищення передбачає відмивання місткості для порошку, барабану, очищення фільтрів, дренажного шланга. 

Правила догляду за пральною машинкою

Як, чим почистити пралку: найкращі способи + огляд спеціальних засобів - 5

Один із простих та ефективних способів, як правильно почистити пральну машину, полягає у боротьбі з відкладеннями вапна. У цьому випадку застосовується карбонова, лимонна кислота, яку засипають у відсік для порошків та включають будь - який режим при пранні в умовах високих температур.

Спрацьовує цей метод доволі просто: кислота починає у процесі нагрівання активно роз'їдати вапняний наліт, що злежався. Таким чином очищається ТЕН і сталь барабана пральної машини. Щоби провести правильні розрахунки необхідної кількості прального порошку, потрібно виходити зі ступеня забруднення самої техніки, а також її місткості. Як правило, для ефективної, правильноїчисткипральної машини на кожен розрахунковий кілограм передбаченого завантаження слід засипати від 25 до 30 г кислоти.

У тому випадку, коли пральна машина давно не чистилась, слід у ємність засипати кислоту, після чого включити на тривалий термін режим прання з температурою від 90°C. Посередині процесу відключити машину з електричної мережі, залишивши її на ніч, після чого знову запустити техніку вранці.

Засіб для чищення конструкцій пральноїмашинки повинен бути абсолютно безпечним і для тканин, і для внутрішніх поверхонь техніки, ефективно справлятись з видаленням вапняних відкладень, інших забруднень. Спеціалізовані препарати мають важливу перевагу перед використанням домашніх засобів. Їх хімічний склад створюється з урахуванням технічних особливостей машини.Очищати одні елементи необхідно акуратно та правильно, при цьому не приносячи шкоду іншим.

Як, чим почистити пралку: найкращі способи + огляд спеціальних засобів - 6

Серед популярних спеціалізованих засобів для догляду та очищення можна виділити Topperr 3004, який являється ефективним очисником від бруду та накипу, абсолютно підходить для техніки у сфері прання. У процесі застосування ефективно видаляє накипи самого складного рівня. Schnell Entkalker застосовується для очищення від відкладень вапна елементів, які розміщені у середені, у самі стислі терміни. Antikalk for Washing Machines є універсальним гелем для профілактики, усунення нальотів мінералів з дієвим, антибактеріальним ефектом. Magic Power – один із найкращих спеціалізованих засобів, що випускається у порошковій чи гелевій формі, ефективно знімає наліт з ТЕНів, баків, барабанів. 


Коментарі (0)


Додати коментар
Дозволені теги: <b><i><br>Додати новий коментар:


Змiст: