ТОП 4 причини чому пральна машина б'є струмом

- 21 січня, 2021

У кожної побутової техніки є свої властивості й особливості. Але, невід’ємною спільною особливістю усієї техніки є те, що вона має бути правильно встановлена, підключена до електромережі та використовуватися за призначенням відповідно вимогам виробника. Лише таким чином побутова техніка буде спроможна працювати довго та без поломок. Якщо ви не знаєте алгоритму правильного встановлення техніки, кращим рішенням буде запрошення досвідченого майстра по пральним машинам з сервісного центру.

Деякі негативні прояви під час роботи техніки, можуть бути проявом не лише неправильного під’єднання або встановлення побутової техніки, але й вже подальшої поломки. Одним з найяскравіших та поширеніших випадків неправильної роботи техніки є те, що пральна машина б’є свого власника током.

Це дуже неприємні враження та почуття, які вимагають миттєвого втручання майстра.

Небезпека ударів током від пральної машини 

Коли пральна машина б’ється током, відчуття від цього не надто приємні, хоча у більшості випадків ми відчуваємо лише невелике щипання при контакті з корпусом машинки. А є випадки, коли удари током відбуваються значно серйозніші, що напряму загрожують безпеці та здоров’ю людини. Відповідно, як тільки ви починаєте відчувати на собі удари током від пральної машини, необхідно терміново виявити першопричину неприємності, та усунути її.

Відчувати щипання током ми можемо у різних місцях пральної машини, кожне з котрих вказує на різні причини походження несправності.

·       Корпус пральної машини – током б’є коли ми торкаємось пральної машини сухої або вологої під час роботи, або просто увімкненої до мережі;

·       Барабан пральної машини – відчуваємо неприємне щипання током під час завантаження або вивантаження пральної машини речами, коли вона підключена у розетку;

·       Волога підлога – якщо на підлозі є вода, наприклад після того, як ми дістали випрані речі, то при контакті з цією водою на підлозі, ми також можемо відчути невеликі удари током;

·       Вода з крану – якщо пральна машина підключена у розетку, то при деяких її поломках ми цілком можемо відчути удари щипання током від води, яка біжить з крану.

Якщо ви впізнали один або декілька явищ, та вони регулярно або періодично відбуваються з вашою машинкою, то якомога скоріше необхідно провести ремонт пральної машини. Подекуди невеликі щипання током від машинки можуть становити потенційно величезну загрозу вашому здоров’ю.

Пральна машина не має заземлення 

Нормальна робота пральної машини вимагає підключення її до електромережі з урахуванням усіх вимог виробника. Це означає, що пральна машина має бути заземленою, у іншому випадку її правильна робота не може гарантуватися. Але що робити, якщо заземлення в електромережі будинку немає?

перевірка заземлення

Таке теж може трапитися. Наприклад, ви мешкаєте у багатоквартирному будинку, який був побудований ще за радянських часів. У більшості таких багатоповерхівок заземлення непередбачене й виправити таку ситуацію практично неможливо. В такому випадку необхідно встановити принаймні автомат, який вимикатиме прилад при перенапрузі.

Якщо ви мешкаєте у приватному будинку, який також був побудований давно й не має заземлення в електромережі, то таку ситуацію цілком можливо виправити, адже організувати заземлення в приватному домоволодінні значно легше, ніж у багатоквартирному будинку. Не варто жалкувати грошей, щоб правильно організувати електромережу в будинку, це вбереже від несподіваних поломок побутової техніки, та попередить від ударів током пральної машини.

Також необхідно бути уважним і в тому випадку, коли в домі вже є заземлення, адже воно може виявитись невикористаним за деяких причин. Наприклад, якщо в домі встановлена розетка без можливості використання заземлення (такі є). Придивіться до розетки, в ній мають бути явно помітні вусики заземлення. Якщо їх немає, необхідно поміняти розетку.

Не рекомендується використовувати подовжувачі при підключенні пральної машини до електромережі, адже вони також можуть не мати заземлення. Таким чином, навіть якщо в домі є заземлення та розетка встановлена правильна, подовжувач може залишити машинку без заземлення.

Несправність мотору або ТЕНу 

Відсутність заземлення є зовнішньою проблемою, яка не пов’язана з ремонтом пральної машини. Але це зовсім не значить, що удари током пов’язані виключно з електромережою в домі. Якщо ви почали відчувати удари током згодом після встановлення пральної машини, а не відразу, це є виявом того, що проблема, скоріш за все, не в електромережі, а в несправності деяких вузлів машинки.

Наприклад, джерелом ударів током від пральної машини може виявитись ТЕН. Якщо трубчатий корпус нагрівача пробито, напруга буде проступати на інші частини пральної машини під час роботи. Так ми будемо відчувати удари током від корпусу машинки або від її барабану.

ТЕН може бути пошкоджений за декількома причинами. Він може бути зношений від довгого використання та пошкоджений накипом. Також ТЕН можна було пошкодити під час механічної чистки від накипу, так трапляється. Нагрівач міг отримати пошкодження від потрапляння твердого стороннього предмету, який був забутий у кармані перед пранням.

несправний тен пральної машини

Увага! Додатковим доказом несправності ТЕНу може бути відсутність нагріву води в баці.

Щоб усунути проблему з ударами током, які спровокував пробитий нагрівач, необхідно замінити його на новий. Такий ремонт пральної машини вимагає часткової розбірки корпусу, рекомендовано запросити майстра.

Окрім ТЕНу напруга може проступати на корпус пральної машини або на барабан через несправність мотору. Якщо барабан почав погано крутитися або зовсім не крутиться, то першопричину необхідно шукати у пошкодженні ізоляції двигуна.

Внутрішня проводка пошкоджена або несправна кнопка увімкнення 

Якщо окрім корпусу пральної машини або її барабану щипання током ми відчуваємо від води, яка біжить з крану та від вологої підлоги, то, вірогідно, суть несправності зовсім не в пробої нагрівача або пошкодженні ізоляції мотору. Швидше за все має місце пошкодження внутрішньої проводки пральної машини.

Через те, що ізоляція проводки пошкоджена, напруга проступає на інші елементи пральної машини, та потрапляє у водопровід, адже вода є дуже хорошим провідником току. Щоб відчути щипання або навіть удар током, пральна машина може бути навіть не запущена, достатньо підключити її у розетку.

Ремонт пральної машини у випадку пошкодження внутрішньої проводки може виявитися дуже нелегким. Необхідно частково розібрати корпус машинки, виявити пошкоджені місця, та замінити проводку. В деяких випадках, найбільш запущених, може бути необхідним замінити увесь шлейф з проводами. Подібні роботи краще довірити досвідченому майстру.

Такі прояви несправності може мати й поломка, яка пов’язана з кнопкою живлення. Якщо ви помітили, що машинка почала бити током, а кнопка працю є погано, інколи не з першого разу включає пральну машинку, іскрить, пахне горілим, западає тощо, необхідно провести її діагностику. В результаті може бути виявлене пошкодження ізоляції кнопки живлення, необхідно усунути несправність або повністю замінити кнопку живлення.

Додатково рекомендується перевірити кабель підключення до мережі. На ньому не має бути пригорілих ділянок, він не має бути передавленим або пошкодженим, його не можна притискати корпусом машинки до стінки або меблі.

Несправна розетка 

Якщо перевірка усіх попередніх рекомендацій не дала жодного результату, а пральна машинка продовжую щипати током, необхідно шукати інший зовнішній фактор, вірогідніше за все ваша машинка справна, ремонт пральної машини проводити не треба.

Першим ділом в такому випадку необхідно провести діагностику розетки, до якої підключена пральна машина під час своєї роботи. Нагадаємо, що розетка має буди із заземленням, якщо воно передбачене в електромережі вашого будинку. Якщо заземлення немає, то повертаємося до першого пункту, який ми вже розглянули.

проблема з розеткою для пралки

Увага! Усі роботи відносно діагностики та ремонту розетки краще довірити кваліфікованому електрику.

Спочатку необхідно візуально оглянути розетку. Вона не має бути пошкоджена, на ній не має бути чорних пригорілих ділянок. Якщо такі є, розетку потрібно повністю замінити на нову. Також при підключенні техніки в розетку не має бути сторонніх звуків. Якщо ви почуєте тріск, таку розетку використовувати неможна, її необхідно замінити.

Для діагностики правильної роботи розетки необхідно використовувати вимірювальні прилади, наприклад, мультиметр. Робити остаточні висновки лише за візуальним оглядом не варто.

Що робити, якщо пральна машина б’є током? 

Зовсім неважливо коли пральна машина почала бити током, чи одразу після першого пуску, або згодом, після деякого часу використання. Як у першому випадку, так й у другому, необхідно виявити істинну причину та усунути несправність. В такому випадку роботи з усунення несправності краще довірити професіональному майстру з сервісного центру.

Але, якщо ви стали відчувати на собі щипання або повноцінні удари током від пральної машини, необхідно прийняти перші міри для власної безпеки:

1.    Вимкніть пральну машину, та відключить її від розетки – так ми залишимо пральну машину без живлення, вона не зможе ударить нас током повторно, а у нас буде час дочекатися приїзду майстра;

2.    Не можна використовувати подовжувачі – інколи ремонт пральної машини може виявитися непотрібен, достатньо лише прибрати подовжувач. Проблеми від подовжувача можуть бути через відсутність в його конструкції заземлення, або у його недостатній потужності;

3.    Встановіть автомат – при перенапрузі автомат спроможній вимкнути пральну машину від мережі, так врятувати її важливі вузли від пошкодження. Також це робить більш безпечним використання пральної машини і для нас.

Підсумок 

Пральна машина під час своєї роботи поєднує два основних елементи – вода та електрику. Відповідно, необхідно дуже ретельно підходити до правильного встановлення, підключення та подальшого використання машинки, щоб не відчути на собі неприємні почуття від щипання та ударів струмом.

Напруга, в залежності від причини виникнення, може проступати на корпус пральної машини, барабан, може відчуватися на підлозі, якщо вона волога, або від води, яка біжить з крану.

Основні причини того, чому пральна машина б’є струмом, наступні:

1.    Пральна машина не має заземлення – необхідно організувати заземлення, встановити автомат, відмовитися від подовжувача або встановити правильну розетку;

2.    Несправність мотору або ТЕНу – необхідно провести ремонт двигуна, та усунути пошкодження ізоляції контактів, пошкоджений нагрівач необхідно замінити на новий;

3.    Внутрішня проводка пошкоджена або несправна кнопка увімкнення – пошкоджені дроти необхідно замінити, інколи потребує заміни увесь шлейф, кнопку увімкнення можна відремонтувати або також замінити;

4.    Несправна розетка – її необхідно продіагностувати, та замінити у випадку несправності.


Коментарі (0)


Додати коментар
Дозволені теги: <b><i><br>Додати новий коментар:


Змiст: