Що таке передсезонне обслуговування кондиціонера

- 04 травня, 2021

Затишок в домі складається з багатьох факторів. Одним з найголовніших стає комфортна температура. Коли за вікном прохолода або мороз, в домі має бути тепло, а коли спека – прохолодно. Дещо раніше ми були залежні від погоди за вікном, але вже сьогодні цілком спроможні контролювати клімат в межах власного дому на свій розсуд.

Робиться це достатньо легко, необхідно лише увімкнути кондиціонер. Цей дивовижний пристрій завдяки своїм властивостям спроможний за короткий час перетворити небажану спеку на комфортну прохолоду. Це відомо, мабуть, кожному. Але не багато людей замислюються над тим, що кліматична техніка, до якої відноситься й кондиціонер, має регулярно обслуговуватися. Чистка кондиціонера, профілактика вкрай важлива для спліт-системи, її необхідно проводити на регулярній основі.

З чого складається профілактика? 

До терміну «профілактика» кондиціонера виникає немало питань. Починаючи з того, що це саме таке та як її проводити, закінчуючи тим, як часто це необхідно робити. Прийнято вважати, що профілактика кондиціонера являє собою його передсезонне обслуговування. Відповідно, якщо використовувати кондиціонер один раз на рік, наприклад для охолодження влітку, то й передсезонне обслуговування необхідно проводити раз на рік. Якщо ж кондиціонер використовувати ще й в прохолодну погоду восени або взимку, то обслуговується такий кондиціонер двічі на рік.

Частково це є вірним твердженням, але лише поверхневим. Варто розуміти, що передсезонне обслуговування кондиціонера складається з багатьох різновидів робіт. Проводити усі такі роботи необхідно, але періодичність їх проведення різна.

Отже, з чого складається передсезонне обслуговування кондиціонера:

·       Діагностика – перевіряється правильність роботи пристрою, має бути відсутній сторонній шум, кондиціонер має нормально холодити, він не тече тощо. Проводиться при кожній передсезонній підготовці.

·       Миття фільтрів внутрішнього блоку – вони достатньо швидко можуть забруднюватися, тому необхідно промивати їх під проточною водою приблизно раз на місяць.

·       Чищення вентиляторів внутрішнього блоку – для цього необхідно частково розібрати корпус внутрішнього блоку, почистити та навіть промити вентилятор та інші складові. Робиться при кожній передсезонній підготовці.

·       Миття зовнішнього блоку – він знаходиться на вулиці та подекуди взаємодіє з екстремальними умовами, забруднюється. Промивка зовнішнього блоку кондиціонеру актуальна приблизно один раз в три роки.

·       Заправка фреоном – кожен рік фреон випаровується природними умовами. За цей проміжок часу з системи кондиціонеру може випаруватися до 8%, тому рекомендовано один раз в декілька років проводити дозаправку фреону під час однієї з передсезонних підготовок.

Що можна зробити власноруч? 

Передсезонна підготовка кондиціонера насправді є складною процедурою, але нерідко користувачі ігнорують виклик майстра з сервісного центру та проводять профілактику власноруч. Насправді є декілька робіт, для яких майстер може не знадобитися, але виконуючи такі роботи, необхідно розуміти, що ми виконуємо лише поверхневу профілактику та часткову передсезонну підготовку не доводячи її до логічного завершення.

Отже, власноруч можна легко промити та почистити фільтри кондиціонера. Вони знаходяться у внутрішньому блоці та дуже легко знімаються. Достатньо просто відкрити фронтальну кришку та оглянути фільтри. Якщо на них присутній крупний пил, його видаляємо та ретельно промиваємо фільтр під краном. Як тільки він висихає, встановлюємо на місце. Таку процедуру необхідно провести перед початком використання кондиціонера та кожний місяць, коли він активно працює.

чистка фільтра кондиціонера

Поверхнева діагностика роботи кондиціонера також виявиться не зайвою. Як тільки фільтри встановлені на місце, увімкніть кондиціонер, перевірте усі режими, вони мають працювати правильно. Також необхідно прислухатися до роботи кондиціонера, він на має шуміти, під час роботи не повинно бути брязгання, з внутрішнього блоку не має капати волога та конденсат.

Як проводиться повне чищення внутрішнього блоку кондиціонера? 

Ми не дарма загострили вашу увагу на тому, що власноруч ми проводимо лише поверхневу передсезонну підготовку, тобто неповну. Провести її цілковито без втручання досвідченого майстра, в багатьох випадках, неможливо, вірніше досить складно. Суть у тому, що чищення внутрішнього блоку проводиться з необхідністю частково розібрати корпус, іноді знімаються навіть турбіни.

Насправді основна складність полягає зовсім не в розбірці корпусу, а в правильності його збірки заново. Пам’ятайте, що після передсезонної підготовки, кондиціонер не просто має працювати, а робити це краще ніж без підготовки.

Під час своєї роботи майстер обов’язково почистить повітряні фільтри кондиціонера. Окрім їхньої промивки під краном обробляє спеціальним засобом проти грибку та бактерій. Частково розбирає корпус щоб промити вентилятори та радіатори. Під час цього використовується спеціальний інструмент та рідина з хімічними засобами.

Після промивки внутрішнього блоку, він збирається до початкового стану та проводиться глибока діагностика. Пам’ятайте, майстер з сервісного центру має достатньо досвіду та має інструменти, щоб цілковито перевірити роботу кондиціонера на правильність та виключити приховані дефекти в його роботі.

Як промивається зовнішній блок кондиціонера? 

Миття зовнішнього блоку проводиться не часто, достатньо робити це приблизно один раз на три роки. Необхідність в цьому дійсно є, тому що зовнішній блок, як зрозуміло з його назви, розташовується та працює на вулиці, а під час своєї роботи може піддаватися екстремальним умовам. Спека, мороз, сніг, дощ, бруд та пил вулиці, вихлопні гази від транспорту, пух та листя з дерев тощо. Все це з часом забруднює зовнішній блок та ефективність роботи кондиціонера в цілому знижується.

Основною перепоною для легкої промивки зовнішнього блоку може стати його розташування. Дуже добре, коли є вільний доступ до нього, так помити зовнішній блок буде не складно. Але подекуди зовнішні блоки розташовуються на незручних місцях для передсезонної підготовки, наприклад, на прямовисній стіні без вікон. В такому випадку необхідне альпіністське знаряджання.

Для миття зовнішнього блоку не потрібно його розбирати. Достатньо промити його під високим тиском, вибиваючи, таким чином, увесь бруд, пил та інші відкладення. Можна мити як просто водою так й рідиною з хімічними засобами.

Як провести дозаправку кондиціонера фреоном? 

заправка кондиціонера

Існує поширена думка про те, що дозаправка кондиціонера фреоном відбувається лише в тих випадках, коли він виходить з ладу. Наприклад, якщо в системі міжблочної магістралі відбувається витік через мікротріщину або неякісний стик шва. Насправді ж фреон має властивість природним чином випаровуватися під час активної експлуатації кондиціонеру. В рік система кондиціонеру може втрачати до 8% фреону.

Таким чином розуміємо, що один раз на кілька років необхідно проводити дозаправку кондиціонера фреоном. Проводити цю процедуру самостійно не рекомендовано, краще скористатися послугами досвідченого майстра.

Щоб провести дозаправку, знадобиться спеціальний інструмент, такий як манометр та вакуумний насос. Як правило, такі пристрої відсутні серед інструментів у домашньому господарстві, але вони обов’язково є у майстра з сервісного центру.

Також дуже важливо підібрати фреон відповідної марки, який використовується саме в вашій моделі кондиціонеру.

Що таке зимовий комплект для кондиціонера? 

Сучасні кондиціонери не обмежені лише функцією охолодження, вони практично завжди мають можливість роботи на обігрів. Недорогі моделі працюють на обігрів до -5°С на вулиці, а більш сучасні інверторні моделі можуть працювати при температурі до -15°С. Завдяки цьому такі кондиціонери нерідко використовуються для обігріву приміщення у міжсезоння восени та навіть взимку.

Ми вже говорили про те, що якщо кондиціонер використовується не тільки влітку, а й для обігріву коли холодно, то передсезонне обслуговування необхідно проводити двічі на рік. Окрім стандартних робіт передсезонної підготовки кондиціонеру, передзимова підготовка має деякий нюанс та унікальність. Найкращим рішенням ще до початку холодів встановити зимовий комплект.

Що саме входить до зимового комплекту для кондиціонеру?

·       Варіатор – пристрій, який має можливість корегувати швидкість обертів вентилятора зовнішнього блоку, виходячи з температури повітря;

·       Обігрівач для компресору – не дає загуснути маслу, завдяки чому навіть у найлютіші морози кондиціонер зможе працювати;

·       Підігрів дренажу – волога не повинна перетворитися на лід, інакше нормальна робота кондиціонеру буде неможлива.

Які очікують наслідки, якщо не проводити передсезонну підготовку кондиціонера?

 засор фільтра кондиціонера

Будь-яка побутова техніка вимагає уваги та періодичної профілактики. Холодильник необхідно розморожувати та мити, пральну машину чистити від накипу, а кондиціонеру проводити регулярну передсезонну підготовку. Якщо ігнорувати подібні профілактичні дії, то рано чи пізно виникнуть наслідки, які не будуть приємними, та подекуди навіть очікуваними. Відсутність регулярної передсезонної підготовки тягне за собою виникнення поломок та необхідність ремонту кондиціонера.

Основні наслідки тривалої відсутності передсезонної підготовки кондиціонеру:

·       Кондиціонер погано охолоджує, гріє або зовсім не працює – сильне забруднення фільтрів та інших елементів кондиціонеру не сприяє ефективній роботі. Також при тривалій експлуатації кондиціонер втрачає деяку кількість фреону, його необхідно дозаправити.

·       Виникає неприємний запах – якщо протягом довгого часу не проводити елементарної профілактики у вигляді чищення фільтрів внутрішнього блоку, в них може виникнути грибок, розмножитися хвороботворні мікроорганізми та бактерії. Окрім дискомфорту, подібна ситуація викликає алергію та інші проблемі зі здоров’ям.

·       З внутрішнього блоку тече вода – наслідок забруднення дренажу. Волога замість того, щоб уходити належним чином, не може пройти через забруднення та тече у кімнату.


Коментарі (0)


Додати коментар
Дозволені теги: <b><i><br>Додати новий коментар:


Змiст: