Ремонт кондиціонера | Як усунути Несправності

- 10 травня, 2022

Ремонт кондиціонера | Як усунути Несправності

При належній експлуатації та своєчасному обслуговуванні сучасні кондиціонери виходять з ладу нечасто. Тим більше є можливість запобігти раптовим поломкам. Для цього достатньо укласти договір на профілактичне обслуговування приладу з сервісцентром. У таких випадках, як мінімум перед кожним “спекотним” сезоном, майстри виконують очищення внутрішнього та зовнішнього модулів спліт-системи, а також проводять діагностику обладнання, що гарантує надійну роботу кондиціонера. Враховуючи складність конструкції, якщо спліт-система все-таки перестала працювати, для відновлення її працездатності запросіть спеціаліста.

Чищення кондиціонера

Основні причини поломок кондиціонерів

Перш ніж починати пошук несправного вузла, переконайтеся, що встановлено потрібний режим роботи кліматичного приладу і пройшло достатньо часу для досягнення потрібних параметрів.

Причинами раптової зупинки кондиціонера є:

 • неякісне складання або заводський брак одного з компонентів обладнання;

 • помилки під час встановлення приладу або застосування низькоякісних монтажних матеріалів;

 • неправильна експлуатація та нерегулярне обслуговування.

Сучасні спліт системи оснащені системою самодіагностики, яка при виявленні критичних поломок (збоїв), зупиняє роботу приладу та сигналізує про проблему миготінням кольорових індикаторів або виведенням на табло відповідного коду помилки. Розшифрування значень повідомлень індикаторів та кодів несправностей зазвичай наводиться в посібнику користувача або в сервісної документації.

Крім цього можна провести більш розширену діагностику самостійно, до якої входить:

 • огляд елементів спліт-системи на відсутність механічних ушкоджень;

 • ревізія міцності кріплення внутрішнього та зовнішнього модулів;

 • визначення рівня забруднення повітряних фільтрів;

 • діагностика роботи обладнання у всіх режимах (апарат може не працювати лише для деяких завдань);

 • перевірка температурних показників на вході та виході кімнатного блоку;

 • огляд трубопроводів на герметичність;

 • візуальний контроль за надійністю контактів електровузлів.

Якщо вдалося визначити місце несправності, спробуйте визначитись, чи можна розв'язати проблему самостійно, чи знадобиться допомога майстра сервісцентру.

Ремонт кондиціонера

Несправності, які можна усунути самостійно

Розглянемо найпростіші неполадки спліт-систем та кроки, які можна зробити самостійно:

 1. Кондиціонер не запускається. Перевірте наявність електрики в розетці та на клемах кондиціонера. Для цього використовують тестер чи мультиметр. Перевірте цілісність шнура, захисний автомат і електророзетку. Іноді причиною може стати пошкодження міжблочного кабелю. Якщо спліт-система не запускається з пульта, але при натисканні на клавішу auto на кімнатному модулі працює нормально, найімовірніше виникла несправність "дистанційки" (найчастіше сіли батареї). Причиною також може стати поломка ІЧ-приймача на внутрішньому модулі або на електронній платі. Перевірте, та за потреби замініть елементи живлення або сам пульт. Для тестування приймача сигналів та плати управління запросіть майстра сервісцентру. Також кондиціонер може не стартувати через спрацювання однієї із систем захисту. При цьому система самодіагностики повідомляє користувача про джерело несправності миготінням індикаторів або виведенням на табло коду помилки.

 2. Кондиціонер відключається після 5-10 хвилин роботи. Перевірте, чи не активовано режим осушення повітря та чи не дорівнює температура в приміщенні заданій. Причиною аварійної зупинки кондиціонера може стати несправність керуючої плати або перегрівання мотор-компресора. Основна причина перегріву – забруднення теплообмінника зовнішнього блоку або витік холодоагенту. Також можлива поломка вентилятора. При цьому порушується відведення тепла, система перегрівається та спрацьовує тепловий захист. Насамперед очистіть поверхні теплообмінника від бруду. Самостійний ремонт інших поломок із такими “симптомами” неможливий. Запросіть спеціаліста сервісцентру.

 3. З внутрішнього модуля тече конденсат. Перевірте чи не переповнюється ванночка для збору конденсату і чи нормально відводиться надлишкова волога назовні. Прочистіть дренажний шланг.

 4. Зменшилася ефективність роботи приладу. Найчастіше причиною є забруднення фільтрів кімнатного модуля. Промийте фільтри теплою водою та встановіть назад.

Для усунення складніших поломок запросіть фахівці сервісцентру.


Коментарі (0)


Додати коментар
Дозволені теги: <b><i><br>Додати новий коментар:


Змiст: