Пральна машина Samsung, Еко очистка барабана

- 11 червня, 2021

Пральна машина, безумовно, є надзвичайно корисним побутовим приладом, скориставшись яким один раз, більше ніколи не зможеш обходитися без нього в подальшому. Зрозуміло, що пральна машина автомат повністю бере на себе труднощі відносно усіх етапів прання брудної білизни, починаючи із замочування й підігріву води, закінчуючи полосканням та віджиманням. Інколи пральна машина може навіть повністю висушити білизну.

Але, якщо ви придбали пральну машину, це зовсім не означає, що вона працюватиме цілковито автономно без вашого втручання. Насправді навіть найсучасніша машинка вимагає періодичного догляду та чищення? наприклад для того, щоб не було проблем зі зливом воды. Деякі відповідальні виробники заздалегідь передбачили таку необхідність й обладнали свої вироби системами автоматичного чищення. Так зробили, наприклад в компанії Samsung, запропонувавши в деяких моделях своїх пральних машин функцію Eco очистки барабану.

Навіщо необхідно чистити барабан пральної машини?

У багатьох читачів може виникнути резонне запитання, навіщо чистити барабан пральної машини, невже він залишається брудним після прання, адже білизну ми дістаємо повністю чистою? Насправді, білизну з барабану ми дістаємо чистою, але куди ж дівається бруд? Він разом з відпрацьованою водою у більшій мірі залишає пральну машину та зливається в каналізацію. Тим не менш мала кількість цього бруду може залишатися, найбільша його частка осідає у просторі між барабаном та баком, а також у складках манжети.

Крім цього не слід забувати про те, що основним інгредієнтом для прання використовується вода. Тому навіть після тривалого часу, в середині пральної машини може спостерігатися велика вологість. Це є практично ідеальними умовами для виникнення та розмноження різноманітних бактерій. У найгірших випадках може виникати навіть цвіль, від якої значно складніше позбутися.

Методів чищення барабану пральної машини дуже багато, але не слід забувати про запобіжні заходи. Мабуть про них усі ви чули, не можна закривати дверцята пральної машини відразу після закінчення прання, та рекомендується завжди протирати манжету (резиновий ущільнювач на люку) досуха. Таким чином ми не виключаємо повністю необхідність у регулярному догляді за пральною машиною, але робити його можна буде значно рідше, що збереже наш додатковий час та сили.

В деяких випадах, якщо ви є володарем пральної машини з широким функціоналом, пристрій сам повідомить вас про необхідність проведення чистки, а коли ви погоджуєтеся з цим, чистить барабан автоматичною функцією.

В чому суть Eco чистки барабану? 

чистка барабана від накипу

В тому, що періодично чистити барабан пральної машини необхідно, ми розібралися. Але як це зробити. В мережі Інтернет можна знайти купу різноманітних методів, як почистити барабан машинки, але перед тим, як приступати до виконання одного з таких методів, слід розібратися з функціоналом вашої пральної машини. Подекуди виробники заздалегідь передбачають необхідність подальшого догляду за їхнім виробом, та передбачають функцію автоматичного чищення барабану.

Так зробила компанія Samsung в деяких моделях свої пральних машин, де є функція Eco чистки барабану. Суть такої функції полягає в тому, що періодично пральна машина самостійно сигналізує вам про те, що час провести чищення. Погодившись з цим сигналом та пропозицією пральної машини, вона самостійно проведе увесь цикл.

Під час Eco чистки барабан заповнюється водою, яка підігрівається до температури 70°С, та проводиться, так званий, холостий режим прання без білизни. Під час Eco чистки барабану не потрібно використовувати хімічних або інших миючих засобів. Це є вигідною властивістю та особливістю цієї функції. Також під час проведення Eco чистки барабану промивається не лише бак та барабан, але й проводиться промивка манжети в усіх її складках. Саме це вигідно відрізняє функцію Eco чистки від усіх інших подібних функцій.

В назві такої функції присутнє слово Eco, яке повідомляє нам про те, що чистка барабану відбувається зі значною економією, адже це дуже важливо в сучасних умовах. Економія відбувається при використанні води – заливається в бак її оптимальна кількість. Також економія відбувається при нагріванні води до заданої температури. Eco чистка барабану відбувається протягом двох годин.

Як часто необхідно проводити Eco чистку барабану? 

Як нам стало зрозуміло, чистка барабану в пральних машинах Samsung проводиться автоматично, зусиль при цьому не потрібно ніяких. Саме тому може скластися враження, що таку функцію можна запросто використовувати після кожного прання. Але насправді необхідності в цьому ніякої немає, тим більше якщо проводити чистку барабану надто часто, то втрачається суть економії. При проведенні чистки Eco чистки барабану частіше норми, ми витрачаємо більше води, ніж на це необхідно, а також витрачається більше електричної енергії, ми більше за неї платимо.

Будь-яку чистку барабану рекомендується проводити приблизно до трьох разів на рік. Вірогідно, що саме від цієї рекомендації відштовхувалися виробники корейської компанії, адже пральна машина сама спроможна нагадати вам про необхідність проведення чистки. Робить вона це після кожних 40 циклів прання. На дисплеї пральної машини можна побачити індикатор із зображенням барабану та зірочки. Саме цей індикатор загориться після сорокового прання.

глибока чистка барабану

Але якщо ми пропускаємо цей сигнал повз свою увагу, то нічого страшного не трапляється. Пральна машина продовжить працювати так, як працювала до цього, індикатор припинить сигналізувати нам про необхідність провести чистку. Він знову загориться після закінчення наступних 40 циклів. Тим не менш, слід усвідомлювати, що пропускаючи цикл Eco чистки барабану, ми беремо на себе відповідальність про збереження елементів машинки в гігієнічній чистоті, та усвідомлюємо наслідки пропуску регулярного чищення.

Як працює Eco чистка барабану, та як її запустити? 

Як ми встигли зрозуміти очистка барабану Eco проводиться цілком автоматично, а про час проведення такої чистки, пральна машина Samsung нагадає нам самостійно. Тим не менш, коли настає час почистити барабан, необхідно активувати режим Eco чистки, а це відбувається, хоч й не складно, але все необхідно зробити правильно.

Як включити очистку барабану Eco в пральній машині Samsung?

1.Необхідно увімкнути пральну машину – для роботи очистки барабану Eco необхідне живлення;

2.Селектор програм необхідно повернути в режим «Очистка барабану Eco» - він завжди знаходиться праворуч в самому низу. Якщо такого режиму на цьому місці немає, це означає, що ваша модель не обладнана функцією Eco чистки;

3.Натискаємо кнопку «Пуск» - так ми запускаємо програму очистки барабану на виконання, надалі вона проводиться цілком автоматично.

В цьому полягає уся наша відповідальність для запуску чистки барабану Eco. Як бачимо, нічого складного в подібній процедурі немає, але дуже важливо провести чистку вчасно. Після запуску програми, барабан пральної машини наповнюється водою, вона нагрівається до температури 70°С та проводиться чистка барабану та манжети в усіх її складках.

Цікаво, що навіть температурний режим виставляти немає необхідності, адже до заданої температури воду нагріває машинка також автоматично. Увесь цикл чистки барабану Eco триває близько двох годин, після чого ми зможемо повноцінно використовувати пральну машину з цілковито чистими барабаном, баком та манжетою.

Що робити, якщо очистки барабану Eco у функціоналі машинки немає? 

Очистка барабану Eco є дуже зручною функцією. Адже практично без нашого втручання машинка має змогу очиститися всюди, з чим контактує білизна під час прання. Така процедура дуже важлива не лише для подальшої працездатності побутового пристрою, але й для нашого комфорту. Після регулярних чисток, з барабану не буде доноситися неприємний запах. Також, бруд та неприємний запах не буде переноситися на білизну, після прання вона буде максимально свіжою.

eco чистка барабана samsung

Але що робити, якщо в вашій пральній машині немає функції Eco чистки барабану? Це цілком вірогідно, адже такий режим є лише в пральних машинах Samsung, та й не в усіх.

Отже, якщо ви володар пральної машини Samsung, але Eco чистка барабану в вашій моделі не передбачена, скористайтеся звичайною програмою чищення барабану. Вона проводиться аналогічно програмі Eco, але в ній не передбачене чищення манжети. Тому промити манжету в її складках доведеться самостійно.

Якщо у вашому господарстві встановлена пральна машина не Samsung, відповідно, вона не буде оснащена режимом чистки барабану Eco. В такому випадку необхідно ознайомитися з інструкцією до вашої моделі, та вияснити, які режими стануть у пригоді за необхідності провести чистку барабану.

Якщо автоматичних програм для чистки барабану не передбачено, або вони не є ефективними, можна скористатися одним з народних методів чистки, рецепти яких дуже поширені в мережі Інтернет, але тут необхідна обережність, щоб не нанести пристрою пральної машини шкоди.

Підведемо підсумок 

Очистка барабану Eco є автоматичною функцією яка проводиться один раз після сорока циклів прання. За її допомоги барабан, бак та манжета пральної машини мають змогу очиститися від бруду, який накопичився від брудної білизни. Пральна машина Samsung самостійно повідомить вас про необхідність провести чистку індикатором на панелі керування.

Очистка барабану Eco проводиться протягом двох годин, під час чого вода нагрівається до 70°С, але температурний режим встановлюється автоматично, на панелі керування нічого вказувати не треба. Щоб запустити чистку барабану, достатньо увімкнути пральну машину, встановити селектор програм в режим «Очистка барабану Eco» та натиснути кнопку «Пуск».

Таки режим чищення достатньо економний та не витрачає багато води або електричної енергії для нагріву води. Проводити вчасно його дуже важливо, це сприяє свіжості нашої білизни після прання, та не спричиняє ризику появи неприємного запаху з барабану або резинової манжети.


Коментарі ()

    Зміст: