Пральна машина не зливає воду. Причини, та як виправити

- 28 квітня, 2021

Автоматична пральна машина вже давно стала звичним побутовим пристроєм практично в кожній родині. Вона спроможна цілком самостійно прати, полоскати та віджимати речі. Після прання в машинці, білизна стає не лише свіжою, але й м’якою, має приємний аромат. Найцінніше те, що цей результат досягається практично без наших зусиль та без витрати нашого безцінного часу.

Пере пральна машина дуже просто, але ефективно. Спочатку вона може провести попереднє прання, якщо це закладено в обраній програмі. Після цього починається основний цикл прання (в деяких машинках передбачене попереднє замочування), потім полоскає білизну і віджимає її практично досуха. Між цими етапами машинці необхідно заливати та зливати відпрацьовану воду.

Якщо пральна машина повністю справна, всі ці етапи вона проходить нормально, але якщо є поломка, машинка, наприклад, може не зливати воду, в такому разі потрібен ремонт пральної машини. Давайте розберемося чому.

Причина №1. Обрана програма не передбачає злив води

выбор программы

На відміну від поширеної думки про те, що програми в пральній машинці практично нічим не відрізняються одна від одної, лише часом прання, кількістю обертів при віджимі та температурою нагріву води, насправді це не зовсім так. Відмінностей в різних програмах значно більше ніж ми можемо собі уявити.

Так, наприклад, в різних програмах може відрізнятися тип обертання барабану, може бути різною кількість полоскань білизни, може використовуватися різна кількість води тощо. Але окрім цього усього, деякі програми прання можуть не передбачати віджим зовсім, а вода після завершення циклу залишається в баку.

Так відбувається в режимі нічного прання. Якщо задати таку програму, пральна машинка пере максимально тихо, а коли цикл завершується, вона не переходить на віджим або злив води, щоб не спричиняти зайвого шуму. Це є нормальним розвитком подій і не свідчить про поломку.

Щоб виправити ситуацію, необхідно просто обрати програму зливу або зливу та віджиму й встановити необхідну кількість обертів барабану. Так відпрацьована вода піде в каналізацію, а у нас з’явиться можливість дістати свіжовипрану білизну.

Причина №2. Забруднення в каналізації чи в зливному шлангу

Деякі сучасні пральні машини спроможні на своєму дисплеї вказувати код помилки, завдяки якому можна легко виявити несправність. Але якщо такого не відбувається, необхідно самостійно шукати причину та виправляти ситуацію. Так, якщо пральна машина по завершені циклу або посеред програми не зливає відпрацьовану воду, а першопричина не зрозуміла, перш за все слід оглянути зливний шланг та перевірити каналізаційні труби на забруднення.

Зробити перевірку достатньо просто. По-перше, просто огляньте зливний шланг, він не має бути перекручений, на ньому не повинно бути заломів. Все це може спричинити проблему зливу. Якщо все добре, просто дістаньте зливний шланг з каналізаційного отвору та покладіть його в раковину або ванну. Якщо після цього вода без перешкод почала зливатися, необхідно прочистити труби каналізації, адже це явно вказує на їхнє забруднення.

Прочистити каналізацію, зазвичай, не дуже важко, для цього необхідний лише спеціальна сантехнічна проволока, яку обережно проштовхуємо вглиб труб та одночасно з цим обертаємо. Таким чином забруднення в трубах розчищається та проштовхується з труб далі. Так ми вивільняємо шлях для води, а пральна машина згодом зможе зливати її в каналізацію без перешкод.

Причина №3. Забруднення зливного фільтру

чистка фільтра пральної машини

Злив води в пральній машинці відбувається не так просто, як це може здаватися на перший погляд. За цей процес відповідає ціла система зливу, яка включає в себе помпу, зливні комунікації, наприклад патрубок або зливний шланг, а також фільтр, в який попередньо потрапляє вся відпрацьована вода.

Зливний фільтр необхідний для того, щоб в ньому залишалися всі більш-менш великі предмети, які ми могли забути в карманах перед пранням, ґудзики, які відірвалися під час прання, великі нитки або ворсинки. Таким чином вдається вберегти від засорів труби каналізації та зливний шланг. Зливний фільтр рекомендується регулярно чистити та не забувати про нього, адже ігнорування такого фільтру може призвести до проблеми, коли після прання відпрацьована вода не може потрапити в каналізацію та залишається в баку машинки.

Зливний фільтр, як правило, знаходиться за невеликими дверцятами знизу праворуч на фронтальній частині корпусу. Рідше його можна знайти знизу ліворуч. Щоб прочистити забруднення, достатньо підставити миску під фільтр та обережно викрутити його. Як тільки вода зіл’ється, необхідно прочистити сам фільтр. Великий бруд можна видалити руками, потім промити фільтр під краном.

Причина №4. Зламалася помпа

замена помпи пральної машини

Щоб вода не залишалася в баку пральної машини, а зливалася в каналізацію, необхідна правильна робота зливної помпи. Це своєрідний насос, який викачує воду з баку та направляє її в зливні труби. У випадку якщо помпа не працює, вода буде залишатися в баку, пральна машина не зможе її злити.

Часткову перевірку роботи помпи ми можемо провести ще на етапі чищення зливного фільтру. Так, після того як ми викрутили фільтр та промили його під краном, необхідно зазирнути в середину, де був встановлений фільтр, та підсвітити собі ліхтариком. Ми побачимо крильчатку, вона не має бути пошкодженою, обертатися крильчатка має вільно. Якщо крильчатка пошкоджена, її необхідно замінити на нову. Якщо вона не обертається, необхідно частково розібрати корпус машинки та дістати предмет який застопорив крильчатку.

Іншою причиною, через яку може не працювати помпа, стає те, що вона перегоріла. В такому випадку потрібно визвати майстра з сервісного центру, який зробить остаточну діагностику та замінить непрацюючу помпу на нову. Самостійно такі роботи краще не проводити, адже вони вимагають деяких навичок та розуміння устрою пральної машини.

Причина №5. Несправність електроніки

ремонт модуля управління пральної машини

Механічні пральні машини вже давно залишилися в минулому. Наразі абсолютно кожна сучасна модель обладнана блоком електроніки, який контролює абсолютно усі процеси, які відбуваються під час прання. Електронний блок керування збирає інформацію від численних датчиків, якими обладнана пральна машина, аналізує ці данні та віддає команду на основні вузли пральної машини для виконання тих чи інших операцій.

Електроніка може зазнати пошкодження через декілька причин. Однією з найчастіших є негативний вплив нестабільної електромережі. Перепад напруги або коротке замикання можуть завдати значних пошкоджень електроніці пральної машини. Окрім напруги, пошкодження може спричинити волога, яка з часом потрапляє на плату керування. Накопичуючись волога окислює контакти або призводить до замикання.

В разі, якщо у вас виникає підозра про несправність блоку електроніки в пральній машинці, необхідно звернутися за допомогою до майстра сервісного центру, самостійний ремонт категорично не рекомендований. Майстер огляне електронну плату, виявить на ній можливі пошкодження та окислення контактів, проведе діагностику за допомогою мультиметру. Пошкоджені елементи необхідно замінити та перепаяти.

В найбільш складних випадках може знадобитися перепрошити пам’ять плати або навіть замінити її цілком.

Причина №6. Несправність прессостату

Прессостат являє собою датчик, який вимірює рівень води в баку. Саме цей датчик повідомляє електронній платі керування, який об’єм води в пральній машинці або чи є вона там зовсім. Так, після прання відпрацьовану воду необхідно злити в каналізацію, для чого спрацьовує прессостат та повідомляє платі керування про наявність води в баку, після чого плата аналізує отримані данні та віддає команду зливній системі про початок зливу води.

Прессостат виходить з ладу дуже рідко, але якщо діагностика попередніх елементів та функціональних вузлів пральної машини не виявила поломок, найвірогідніше, що з ладу вийшов саме прессостат. Таким чином, зламаний прессостат не може передати данні про наявність води в баку пральної машини, а плата керування, в свою чергу, не віддає команду про початок зливу відпрацьованої води.

Ремонт прессостату не має сенсу, його необхідно замінити на новий. Заміна датчику води не є складною процедурою, але вимагає часткової розбірки корпусу машинки. Відповідно, якщо ви ніколи не робили цього та на розумієте де знаходиться прессостат, краще звернутися до сервісного центру, де проводять ремонт пральної машини.

Підсумок

Якщо після чергового прання виявилося, що пральна машина через деяку причину та поломку не може провести злив відпрацьованої води, не зважаючи на те, чи самостійно ви будете її ремонтувати, чи за допомоги майстра, послідовність дій має бути чітко скоординованою. Несправність пральної машини необхідно вчасно та вірно виявити та полагодити.

Що робити, якщо пральна машина не зливає воду:

1.    Перш за все перевіряємо програму прання, вона може не передбачати зливу – встановлюємо програматор на злив та віджим;

2.    Каналізація чи зливний шланг можуть бути забруднені – забруднення необхідно прочистити;

3.    Забруднення з’явилося в зливному фільтрі – його необхідно викрутити та промити під краном;

4.    Необхідно перевірити крильчатку помпи та сам насос – якщо щось несправне, необхідна заміна;

5.    Плата керування контролює всі процеси, злив води також – якщо поломка сталася в платі, необхідний кваліфікований ремонт, прошивка пам’яті плати або цілковита заміна;

6.    Несправний прессостат не зможе виміряти рівень води та передати данні про її наявність в баку на плату керування – цей датчик не ремонтується, необхідна заміна.


Зміст: