Пральна машина не виходить на віджим

- 02 липня, 2021

У наші дні пральні машини автомат чи напівавтомат можна зустріти у кожному домі. Вони прийшли на зміну звичайним механічним пральним машинам. Ця побутова техніка суттєво допомагає у побуті, робить його простим і зручним. Прилад самостійно проводить прання та полоскання білизни, проте під час тривалої експлуатації буває таке, що пралка не виходить на віджим.

Такі збої в роботі техніки у користувача викликають дискомфорт та незручності. Звичайно, білизну можна віджати і вручну, проте це не вихід із ситуації. Якщо Ваша машинка спіральна автомат у процесі роботи не виходить на віджим води, такі збої свідчать про виникнення несправностей. У випадку, коли діагностику та ремонт техніки провести не вчасно, ситуація може лише погіршитись, що спричинить виникнення низки додаткових проблем.

Чому машинка не зливає воду

Не віджата білизна

Насправді, відсутність переходу у режим віджиму білизни проблема в процессі експлуатації пралки досить поширенна. Серед причин виникнення таких ситуацій можна виділити відразу декілька. 

 1. Серед найпоширеніших причин – виникнення у процессі прання дисбалансу. Вся мокра білизна збирається на барабані в одному місці, що призводить до виникнення сильних вібрацій всього агрегату та зростання навантаження на вал машини, таким чином суттєво підвищуючи ризики поломки.

У такому випадку барабан працює в режимі віджимання, при цьому навіть не намагається набирати оберти. Блок керування машинкою чекає, поки вода вийде з речей на низьких оборотах, а загроза дисбалансу знизиться до прийнятного рівня. Таймер прання залишається на місці.

 1. Недостатня сила струму в мережі живлення, через що електродвигун не набирає потрібних обертів. При включеному режимі віджимання барабан робить обертання, але при спробі набрати швидкість процес обертання підвищується недостатньо, він істотно відрізняється від норми.
 1. Проблема з роботою привода через зношений ремінь. Він просто не може передати крутний момент від двигуна до шківа барабана і прослизає. У такому випадку під час обертання двигуна чи барабана чути сторонні звуки та шуми, скрипи, гул та вереск.
 1. Несправний двигун. Це явище доволі рідкісне, проте також неприємне. У випадку, якщо при нормальній напрузі у мережі, натягнутому ремні і справному модулі управління віджимання все одно не проводиться, велика ймовірність причин поломки в обмотці чи щітках двигуна.
 1. Проблема з роботою блока управління. Внаслідок роботи в умовах високої вологості або через можливість потрапляння сторонніх предметів плата може виходити з ладу, тому программа віджиму не вмикається.

Пральна машина напівавтомат з віджимом

Пральна машина не виходить на віджим

Пральна машина напівавтомат з віджимом є практичним та бюджетним рішенням, тому моделі користуються великим попитом у магазинах побутової техніки. Їх часто купують на дачу або для квартир, які здають в оренду, адже вартість пральної машини не автомата суттєво нижча за автоматичні аналоги.

Головними перевагами такої техніки є її мобільність, легкість і максимальна простота у використанні. Якщо Вам потрібен надійний та недорогий агрегат, обладнаний базовими функціями, таке придбання буде оптимальним.

Стіральні машини не автомат можуть ефективно забезпечити всі етапи прання, включаючи полоскання і віджимання, але при цьому участь людини у цьому процесі обов’язкова. Для проведення прання Вам буде потрібно:

 • завантажити білизну і наповнити бак машинки гарячою водою;
 • вибрати потрібну програму і включити її;
 • повторити ті самі дії для ополіскування;
 • перемістити випрані речі з бака в центрифугу;
 • запустити режим віджиму.

Программа віджиму не вимикається

Программа віджиму не вимикається

Якщо пральна машина не віджимає білизну, це ще не означає, що вона зламана. Є шанс, що Ви просто відключили цю функцію при попередньому пранні і забули її включити. Так що для початку необхідно перевірити саме цей варіант.

Програми, встановлені у більшості сучасних пральних машинах, мають спеціальні умови. Наприклад, при використанні режиму «делікатне прання» машинка працює в особливому варіанті прання. У такому випадку віджимання може бути не повним або відсутнє взагалі і речі після прання залишаються мокрими. Такий режим потрібен для того, щоб не пошкодити та зберегти навіть самі вибагливі тканини. Тому рекомендуем перевірити, який режим прання встановлений. 

У випадку, якщо налаштований саме делікатний варіант прання, то у деяких моделях віджимання в даному режимі не передбачене Так само необхідно звернути увагу на кнопки, які можуть відключати окремі функції машинки. Якщо ж у Вас не включений делікатний режим прання і не натиснута кнопка відключення віджиму, а машинка автомат після прання видає білизну доволі мокрою, це означає, що ми маємо справу з поломкою. 

Важко не погодитись із твердженням, що краще запобігти поломкам, чим витрачати кошти на ремонт пральної машини. Виконуючи елементарні правила, зробити це буде зовсім не важко:

 • монтаж та підключення машинки необхідно проводити у відповідності до інструкції;
 • перед завантаженням одягу в барабан, ретельно перевірте кишені на вміст сторонніх предметів;
 • перед машиним пранням проведіть сортування білизни, не закидайте разом одяг з великими ґудзиками чи металевими блискавками, використовуйте в процесі прання спеціальні мішки;
 • не допускайте перевантажування машини, так і роботи вхолосту;
 • для запобігання перепадам току в мережі встановіть стабілізатор напруги для пралки;
 • постійно перевіряйте роботу зливного фільтра, при потребі чистіть його, також промивайте періодично порошкоприймач;
 • після сеансу прання залишайте відкритим люк машинки, що допоможе запобігти виникненню грибкових утворень.

Дотримуючись простих та елементарних правил користувач машинки для прання зможете суттєво збільшити строки експлуатації побутових приладів та заощадити кошти, які необхідно витратити на ремонт побутової техніки. При виявлення найменших проблем у роботі приладу, у випадку, коли не зливається вода в пральній машині, рекомендуем не зволікати та зробити звернення у сервісні центри, а не відкладати це на потім.


Зміст: