Пральна машина не гріє воду. Як виправити

- 27 листопада, 2020

Пральна машина не гріє воду при пранні – це проблема, яка зустрічається досить часто. Причин, чому саме немає нагріву води безліч. У такому разі дуже важливо усунути цю проблему, оскільки для прання різних типів речей потрібна певна температура. Кожна господарка знає, що для кращого результату прання, слід обрати потрібний температурний режим. Для цього на речах є спеціальна бирка, на якій вказується значення рекомендованої температури.

Якщо вовняні вироби можна прати у холодній воді, то постільну білизну або рушники необхідно прати в воді, яка повинна бути нагріта до певної температури. Але що робити якщо пральна машина не гріє воду? У цій статті будуть описані та розібрані основні причини цієї несправності, а також шляхи їх вирішення.

Пральна машина не гріє воду. Як виправити - 3

Як зрозуміти, що пральна машина не гріє воду?

Зрозуміти, що пральна машина не гріє воду не так складно. Є декілька простих, але ефективних способів це зробити. Наприклад, деякі люди перевіряють температуру речей у момент, коли техніка завершила цикл прання. У разі проблем з технікою білизна на дотик буде холодною. Але це ще не означає, що існують проблеми з машинкою. Адже незадовго до закінчення процесу прання відбувається полоскання, в якому бере участь холодна вода. Тому даний спосіб перевірки не є вірним, коли пральна машинка не гріє воду.

Перевіряти температуру люка рекомендується у перші 30 хвилин роботи пральної машини. Якщо протягом цього часу люк залишається холодним, то це свідчить про несправність! Також, така несправність помітна по поганої якості випраної білизни.

Увага! Перевіряйте це обережно, оскільки є ймовірність отримати опік, якщо вода дуже гаряча, нагріта до максимальної температури.

Бувають випадки, коли цикл прання походить від початку і до кінця, але вода так і не нагрівається. В цьому випадку ви можете помітити, що білизна не відіпралася або погано пахне. Якщо ви помітили несправність, яка пов’язана з відсутністю нагріву води, необхідно звернутися за допомогою спеціалістів. Вартість ремонту буде залежати від причини конкретно у Вашому випадку.

Кожна модель пральних машин буде поводитися по-різному, коли з’являються проблеми з нагріванням води. Дуже часто сучасні екземпляри зупиняють процес прання, коли повинен початися нагрів води, але вони повідомляють про помилку. На моделях, які мають дисплей, відображається помилка з відповідним кодом. Пральні машинки, котрі мають лише індикатори, підсвічують їх у відповідному порядку.

Більш прості моделі можуть продовжувати прання речей у холодній воді. Якщо пральна машина продовжує працювати при відсутності нагріву води, то вона закінчить роботу як зазвичай полосканням. Така поведінка спостерігається в пральній машині, в якій не працює нагрів.

Головні несправності

Часто в процесі експлуатації виникає проблема, коли пральна машина не гріє воду або нагріває її недостатньо. При виникненні такої несправності більшість сучасних моделей з автоматичною системою самодіагностики припиняють роботу і видають на дисплей код несправності. Простіші агрегати зазвичай продовжують процес прання в холодній воді, що може утруднити своєчасне виявлення даної поломки.

Першим явною ознакою недостатнього або повної відсутності нагріву в процесі прання є неякісно випрана білизна. Перевірити і усунути цю несправність можна самостійно або із залученням майстра по ремонту з сервісного центру.

Якщо у вас виникла проблема з нагріванням води: вона зовсім не нагрівається або погано і дуже слабо, потрібно детальніше розібрати цю проблему. Ви дізнаєтеся що робити в цьому випадку. Отже, ми наводимо 8 причин, чому пральна машина не гріє воду:

Ймовірна причина

Як перевірити

Як усунути

Неправильно виставлені параметри температури і програми прання.

Виставлене регулятором температури значення не відповідає обраному режиму прання.

Перемкнути регулятори температури і режиму прання, у відповідні положення згідно з інструкцією.

Самостійне зливання гарячої води через сифонного ефекту в результаті неправильного підключення машинки до системи каналізації.

Під час роботи зливний шланг залишається постійно теплим або гарячим.

Усунути цю проблему можна, правильно під'єднавши зливний шланг. При необхідності поставити в систему зливу зворотній клапан.

Пошкоджені дроти або їх ізоляція, окислилися з'єднувальні контакти.

Необхідно влаштувати візуальний огляд електропроводки та контактів, перевірити тестером на обрив і КЗ

Відновити електропроводи і їх ізоляцію, зачистити контакти

Поганий нагрів через утворення на нагрівальному елементі великого шару накипу.

Перевірити ТЕН тестером, при його справності дістати нагрівач і оглянути його.

Очистити ТЕН від накипу механічним способом і з використанням розчину лимонної кислоти.

Перегорів ТЕН.

Перевірити ТЕН за допомогою тестеру на обрив, опір між контактами має бути в межах 20-40 Ом.

При виявленні дефектів замінити ТЕН на новий.

Датчик рівня води (пресостат).

1.      Перевірити засміченість приймальні трубки датчика.

2.      Продзвонити датчик і з'єднувальні дроти на обрив і КЗ.

Очистити приймальню трубку датчика від сміття. Несправний датчик замінити.

Датчик температури (термостат).

Продзвонити тестером електроланцюги датчика на обрив.

Відновити електричні з'єднання, непрацюючий датчик замінити.

Несправний електронний блок управління.

Чи не видається сигнал на включення ТЕНу при справності всіх інших вузлів

Відремонтувати електронний блок центру обслуговування чи поміняти на справний.

Більшість проблем можна виявити і усунути самостійно, але в деяких випадках без звернення до сервісного центру не обійтися. Роздивившись більш розповсюдженні проблеми, потрібно впевнитися, що пральна машина не нагріває воду саме через перераховані несправності.

Несправність програматора - модуля управління машиною

Це сама «інтелектуальна» деталь машини. Причин її неполадок може бути маса:

  • спалені контакти;

  • мікротріщини;

  • поломка моторчика;

  • пошкодження перемикаючих контактів;

  • збій прошивки.

Не виключаються й інші причини. З'ясовувати, в чому все-таки справа, і як це виправити для непосвяченого людини - завдання практично непосильне. Та й нічим не виправдана. Виклик фахівця заощадить вам час і гроші з урахуванням підвищеного ризику втручання.

Неправильне підключення

Буває, що в пральній машинці все працює, а воду вона не гріє тому, що її неправильно підключили до мережі. Але це ви виявите вже при першій пранні, як тільки встановите і підключите щойно куплену пральну машину на свій розсуд. Тоді вода просто йде в каналізацію ще до того, як нагріється до заданої температури. Саме тому покупцям не радять економити на послугах підключення, пропонованих усіма солідними салонами з продажу побутової техніки.

 Пральна машина не гріє воду. Як виправити - 4

Накип на нагрівальному елементі

Накип на нагрівальному елементі – проблема, яка заслуговує особливої уваги. Іноді нагрів води відбувається повільно, слабо і не до потрібної температури. Основною причиною такої поломки є саме накип на нагрівальному елементі. Він з'являється з часом через високий вміст солей металів у воді. Далеко не завжди засоби від накипу є панацеєю, тим більше що на прилавках магазинів є безліч неякісних товарів. Іноді вода настільки жорстка, що навіть найсильніший засіб від накипу не справляється з проблемою.

Втішний підсумок

Підводимо підсумки. Виходячи з того, що відсутність нагріву води до позбавлення вас пральної машини не призведе, несправність можна віднести до розряду «немає лиха без добра». В будь-якому випадку, кваліфіковані майстри швидко і досконало впораються з будь-якою поломкою. Кваліфікація і досвід фахівців – це гарантія довгої і якісної служби вашої побутової техніки. Деякі поломки можна вирішити і самостійно, але без необхідних інструментів і мінімальних навичок навіть не намагайтесь вирішити проблему самостійно.

Низькоякісні пральні порошки погано розчиняються у воді. При нагріванні вони також можуть осідати на нагрівальному елементі пральної машини.

Шар накипу зменшує теплопровідність металу і знижує швидкість нагріву води. За певний часовий відрізок (заданий в програмі) необхідне тепло не доходить до води або потрапляє обмежена його кількість.

Пральна машина не гріє воду. Як виправити - 5

Способи профілактики появи накипу і методи позбавлення від нього

Засіб боротьби з накипом

Методика використання

Прання при температурі 60-70 градусів

Накип утворюється при пранні на занадто високих температурах. Чим вище температура води в барабані, тим більше накипу залишається на нагрівальному елементі. Якщо встановлювати температуру на рівні 60 - 70 градусів, то в результаті ми отримуємо відмінно випрану білизну і мінімальний наліт накипу на нагрівальному елементі.

Лимонна кислота

2-3 ложки лимонної кислоти необхідно додати в лоток для порошку, встановіть найбільш тривалий режим прання і температуру 95 градусів. Після завершення циклу прання необхідно запустити пральну машинку на додаткове полоскання, щоб видалити залишки кислоти. Пам’ятайте, що при цьому необхідно промити лоток для порошку від залишків «лимонки».

Професійні засоби очищення

Використовуйте засіб для очищення від накипу згідно з інструкцією на етикетці.

Навіть якщо ви змогли правильно визначити причину поломки пральної машини і чому не нагрівається вода, не варто намагатися самостійно її ремонтувати. Навряд чи у вас вдома є всі необхідні прилади для подальшого тестування. А ремонт навмання, швидше за все, призведе до нових поломок. Звертайтеся в сервісний центр до професійних майстрів, і вони в короткі терміни повернуть до життя вашу улюбленицю.


Коментарі (0)


Додати коментар
Дозволені теги: <b><i><br>Додати новий коментар:


Змiст: