Пральна машина набирає воду, але не крутить барабан

- 27 липня, 2020

Ви за звичкою завантажили білизну та включили пральну машинку, вода набралася, вона почала працювати. Проте через деякий час зупинилася зовсім неочікувано. Програма не завершилась, вода та речі всередині. Із такою поломкою зустрічається велика кількість користувачів, незалежно від марки агрегату. Давайте більш детально розберемося, через які причини не крутиться барабан пральної машини, та які дії для вирішення проблеми можна вжити, щоб не викликати майстра по ремонту пральної машини.

Які заходи можна відразу застосувати

Першочергово слід заспокоїтися та відключити машинку, після чого шнур від’єднати від розетки. Вам необхідно буде виявити зливний фільтр, котрий знаходиться у нижній частині передньої панелі, поставити під ним ємкість, куди буде зливатися вода після його відкриття. Далі ви вже будете мати можливість дістати білизну із барабана, та продовжити огляд агрегату.

Вам потрібно буде виявити, коли саме зупинився барабан. Якщо це відбулось під час віджимання, білизна залишається мокрою, без залишків миючих засобів. У разі виникнення зупинки під час безпосередньо прання ви будете бачити пральний порошок на речах. Барабан бажано прокрутити рукою. Якщо цю процедуру вам здійснити не вдалося, скоріше за все заважає сторонній предмет або деталь, котра вийшла з ладу. Коли барабан крутиться під час виключення пральної машинки, причина все-таки полягає в електроніці.

Також рекомендуємо врахувати ще один момент. Доволі часто барабан не крутиться через те, що було покладено надто багато речей. Спробуйте розділити білизну навпіл та перезапустити прання. Сучасні пральні машини оснащені спеціальними датчиками, котрі здійснюють контроль ваги. У разі її перевищенні процес прання зупиняється. У деяких моделях такого типу інформацію можна побачити на дисплеї.

Які несправності могли стати причиною виникнення цієї проблеми

Поломки пральної машини поділяють на рідкісні та типові. Зупинку барабана можна віднести до другої групи. Причини утворення несправності можуть бути технічні та побутові. Якщо техніка достатньо довго працювала без технічного обслуговування, зовсім не є дивним те, що через довготривалу експлуатацію з’явилися певні несправності. У переважній більшості випадків необхідне втручання спеціаліста.

Наявність сторонніх предметів у баку

Вам необхідно взяти ліхтар та досить добре обдивитися барабан на наявність будь-яких сторонніх предметів. Для того щоб дістати ці самі предмети, слід виконати певні дії.

  1. Необхідно відсунути машинку, завдяки чому можна буде забезпечити доступ до огляду з усіх сторін.
  2. Відкрутити болти на задній панелі, котрими утримується верхня кришка.
  3. Слід відсунути кришку назад, щоб зняти її.
  4. Далі потрібно дістати ТЕН, завдяки чому буде значно легше вийняти сторонні предмети.
  5. Наступний крок – роз’єднайте проводи, котрі йдуть до ТЕНа. Нагрівальний елемент витягнути доволі просто, якщо використовувати для цього викрутку.
  6. Якщо вам вдалося виявити проблему, слід скрутити дріт необхідної довжини, після чого використати її для того, щоб дістати предмет, який застряг.
  7. Зібрати все у зворотному порядку.

Коли предмет знаходиться у просторі між барабаном та баком зверху, через отвір ТЕНа його побачити не вдасться. Тому краще все-таки звернутися до спеціалістів.

Розкриття стулок по вертикалі

ремонт вертикальної машини

У вертикальних пральних машинках доволі часто під час віджимання розкриваються стулки баку. Причина може бути пов’язана із виходом із ладу механізму для закриття. Можливо була покладена занадто велика кількість білизни, та шматок тканини потрапив до фіксатора. На перший погляд ця проблема виглядає просто. Проте наслідки залежать від того, коли саме були відкриті стулки. Якщо був обраний делікатний режим прання, насправді рідко коли можуть бути серйозні проблеми. Проте під час сильного віджимання відкриті лопаті можуть перетворитися у ножі м’ясорубки, котрі псують усе, що трапиться на їхньому шляху.

Ці стулки на швидкості здатні пробити захисний бар’єр. Першим під удар потрапляє ТЕН, після нього можуть бути пошкоджений і барабан. У разі, коли були зламані усі три елементи, ремонтні роботи щодо відновлення пральної машини можуть обійтися доволі дорого. У деяких випадках значно дешевше буде просто придбати нову техніку.

Заклинило іржавий підшипник

Зношування підшипника є ще однією несправністю, котра провокує зупинку барабана. Тому також слід розібрати барабан та перевірити підшипник. Доволі акуратно необхідно відбити деталь з використанням підручних інструментів. Окрім самого підшипника необхідно замінити ще й сальники. Місце встановлення підшипника слід обробити літолітом, після чого повернути усі елементи назад. Закріпити кріплення слід з використанням молотка. Важливо звернути увагу на те, що у ході збирання барабана монтажні роботи необхідно виконувати максимально акуратно. Місця стиків рекомендовано оброблювати спеціальним герметиком, адже це дозволить уникнути протікання. Існують також моделі пральних машин, котрі оснащені баками, які не можна розбирати. У даному випадку краще всього буде довірити ремонт спеціалістам, котрі знаються на усуванні такого типу недоліків.

Проблеми з ременем приводу

Рекомендовано зняти задню панель машинки, подивитися на стан ременя. Якщо він просто зісковзнув, слід надіти його на місце, після чого закрити кришку. Після закінчення процедури слід включити пральну машинку та перевірити її працездатність. У разі повного зношування необхідна заміна елемента.

заклинило барабан пральної машини

Щітки електродвигуна прийшли в непридатний для використання стан

Коли щітки зношені, вони не забезпечують необхідного електромагнітного поля. У результаті перестає крутитися ротор двигуна. У процесі роботи пральної машинки ця деталь вкорочується, та більше не дістає до колектора. У даному випадку необхідна своєчасна заміна.

Якщо пральна машинка була зібрана, слід зняти задню стінку та ремінь. Після того як двигун вам вдалося відключити від живлення, слід витягти з’єднання з проводами. Потім рекомендується укласти двигун на бік таким чином, щоб зверху був корпус щітки. Далі необхідно викрутити елементи кріплення. Заміну деталей не слід спішити робити. Необхідно першочергово обдивитися елементи. Також слід прочистити колектор від чорного накипу та усунути подряпини наждаком. На цьому етапі роботи, нові елементи слід закрутити болтами.

Як попередити проблеми у майбутньому

Для того щоб уникнути подібних проблем у майбутньому, слід очищати усі кишені перед тим, як приступити до прання. Також дуже важливо невеликі речі, такі як шкарпетки чи носовички, прати у спеціальних мішках, котрі мають вигляд сітки. Пральну машинку необхідно підключати через безперебійне джерело живлення, щоб уникнути перепадів у електричній мережі. Це особливо стосується моделей, які оснащені великою кількістю програм.

Зверніть увагу на те, наскільки правильно заземлена ваша пральна машинка. Окрім цього слід регулярно проводити із ціллю профілактики чистку барабана, адже це дозволить зберегти вашу техніку від несправностей та неприємних ароматів. У разі акуратної експлуатації агрегат прослужить вірою та правдою протягом довгого періоду.


Коментарі (0)


Додати коментар
Дозволені теги: <b><i><br>Додати новий коментар:


Змiст: