Пральна машина Indesit зупиняється і блимають всі лампочки. Причина?

- 17 травня, 2022

Люба пральна машина-автомат може зламатися будь-якої миті. Поломки та відмови можуть бути різного ступеня складності. Про характер відмов повідомляється за допомогою буквено-цифрових кодів помилок, які з'являються на її екрані. Миготливі лампочки в машині Indesit виглядають зазвичай дуже красиво, але якщо вони починають блимати одночасно всі – це сигналізує про несправність обладнання.

Основними елементами керування пристрою є кнопки УВІМК/ВИМК, а також встановлена програма прання, наприклад, тип тканини та температура води. Інші показання, крім включення таких функцій, як додаткове полоскання, виставляти в ручному режимі не потрібно. Що означає, коли у пральній машині «Індезіт» блимають одразу всі індикатори?

причини миготіння індикаторів у індезіт

Головні причини блимання світлодіодів

Найпоширеніший дефект – поломка електронної плати або ж окремих  її компонентів. Як правило, при попаданні на плату води, з ладу виходять конденсатори чи перегорають розташовані на ній контакти. Конденсатори можна замінити самостійно, однак в окремих випадках плату потрібно буде міняти повністю, але краще викликати майстра з пральних машин.

Мигання усіх лампочок в машинці Indesit можливе також через тимчасовий стрибок напруги або проблеми з пробками. Рекомендується перезавантажити пристрій, тобто відключити його від джерела живлення та знову підключити. Обладнання повинне повернутися до заводських установок, а проблеми зникнути. У сучасних пральних машинах не часто виникають поломки через перенапруження в мережі, тому що в них є спеціальний фільтр, який пригнічує перешкоди. 

Рідкісні причини миготіння індикаторів

Вищеперераховані проблеми не єдині, через які можливе блимання світлодіодів на панелі машини «Індезіт». Фахівці відзначають купу причин, і, хоча вони менш поширені, їх теж не слід виключати. 

  • тен перестав нагрівати воду;

  • сталося мимовільне зливання води;

  • пошкодження зливного насосу;

  • не працює електродвигун;

  • електронний модуль або апарат управління (КСМА) вийшли з ладу.

Пральна машина Indesit зупиняється

Нагрівальні елементи любої пральної машини-автомат з часом можуть зношуватися та ламатися. Це призводить до зупинки нормальної роботи обладнання і викликає одночасне миготіння індикаторів на панелі керування. Щоб з'ясувати причини, необхідно перевірити за допомогою мультиметра справність тену, і якщо він перегрівається або взагалі згорів, поміняти на новий.

Вихід з ладу електродвигуна може бути пов'язаний зі зношеними вугільними щітками, замінивши які можна відновити його нормальне функціонування. Найчастіші проблеми – засмічення або поломка помпи. Нерідко на крильчатку насоса накручується ворс від одягу, волосся чи шерстьдомашніх тварин, внаслідок чого вона припиняє працювати. У цьому випадку слід очистити її від сміття. При серйозніших поломках потрібно викликати майстра з ремнонту пральних машин для заміни  зливного насосу.

Несправності механічного пристрою керування пральної машини Indesit виникають рідко. Ця частина пристрою найнадійніша, але теж не вічна. Зазвичай у блоці можуть пригорати контакти. Для усунення проблем слід добре їх почистити і знову підключити. Сам блок знаходиться під панеллю управління та кріпиться одним або двома болтами. Крім того, КСМА буває просто пошкодженим. Для деяких машин, залежно від моделі, в такому разі знадобиться повний ремонт.

Миготливі лампочки в машині-автомат «Індезіт» – не привід позбутися її і купувати новий пристрій. Причина блимання індикаторів може бути банальною і не потребує значних фінансових витрат. Перш ніж панікувати через те, що машина зламалася, варто зробити діагностику.


Зміст: