Не морозить морозилка: причини і способи усунення несправності

- 01 вересня, 2020

Принцип роботи холодильників полягає в прокачуванні фреону по холодильному контуру. В залежності від величини тиску ця речовина здатна швидко переходити з рідкого в газоподібний стан. Завдяки капілярній трубці тиск підвищується, холодоагент скраплюється. На випарнику тиск знижується, холодоагент випаровується. Завдяки такому процесу утворюється холод в камерах. Двигун-компресор ‒ основна деталь холодильника. Він створює тиск, необхідний для руху холодоагенту по системі охолодження.

Морозильна камера погано морозить або взагалі не працює

Багатьом користувачам знайомі обставини, коли морозильна камера перестає працювати. Це стає помітним не відразу, а лише коли під дном холодильника з’являється калюжа води чи продукти стають розталими. Після появи несправності морозилка може деякий час зберігати холод, при умові що двері морозилки ніхто не буде відкривати. Цей період триває від декількох годин до декількох днів, в залежності від марки холодильника.

Звісно, подія така неприємна, і потребує термінового реагування. Особливо, коли на вулиці плюсова температура, а морозилка повністю заповнена замороженими продуктами. До того ж, якщо якийсь вузол не працює, другі системи отримують збільшене навантаження і також можуть вийти з ладу.

Але не варто завчасно панікувати і засмучуватись майбутніми витратами коштів на непередбачувані обставини. Потрібно розібратися, в чому причина. Можливо вдасться обійтись без ремонту холодильника і усунути проблему власноруч.

Що можна зробити самостійно

Часом морозильна камера не морозить через просту неуважність при експлуатації. В першу чергу потрібно переконатись, що правильно встановлений температурний режим у морозильній камері. Можливо, ви його змінили випадково і не помітили це. Якщо на терморегуляторі встановлений мінімум, то заморожені продукти почнуть розмерзатись, і під холодильником з’явиться вода. Потрібно правильно виставити температуру і морозилка знову почне морозити. Положення між 3 і 4 вважається оптимальним, встановлює мінусову температуру 18 ‒ 19 градусів. При цих показниках продукти будуть в нормі без надмірного навантаження на двигун.

самостійне регулювання температури холодильника

Друга причина, яка також не являється несправністю ‒ це намерзання великої кількості льоду. В такому випадку гумовий ущільнювач на дверцятах прилягає негерметично, і тепле повітря з приміщення потрапляє в камеру. Потрібно розморозити холодильник і насухо витерти, також очистити гумовий ущільнювач.

При розморожуванні не можна використовувати гострі предмети, щоб не пошкодити стінки пристрою. Не варто відколювати брили льоду. Він сам розтане і відпаде, не пошкоджуючи поверхню. Також не можна штучно розтоплювати лід і сніг в морозилці. Пошкодження камери можуть призвести до дорогого ремонту. Будь ласка, не намагайтесь прискорити процес. Подібні маніпуляції могли витримувати тільки старі моделі радянських часів.

Якщо температура виставлена правильно, двері закриваються герметично і відсутні візуальні причини, через які не працює морозильна камера, значить, виникла неполадка в системі. Навіть найвищої якості техніка може зламатись. Зіштовхнутись з такою проблемою можуть як власники найсучаснішої побутової техніки, так і користувачі вітчизняних моделей. Потрібно вимкнути пристрій з мережі і викликати майстра по ремонту. Спеціаліст проведе діагностику, виявить, в чому річ, і полагодить побутовий пристрій.

Причини несправності морозильної камери

Морозильна камера може не холодити з таких причин:

  • ·зламався двигун-компресор;
  • ·несправність реле;
  • ·вийшов з ладу клапан перемикання;
  • ·несправність повітряного датчика;
  • ·несправність терморегулятора;
  • ·витік холодоагенту через пошкоджений контур;
  • ·збій в роботі модуля управління.

поломка холодильника майстер

Може бути як несправність окремої деталі, так і декількох вузлів. Щоб полагодити холодильник, потрібне професійне діагностичне та ремонтне обладнання, запасні деталі для заміни, а також оволодіння відповідними знаннями та навичками. Тому вибирайте надійний сервісний центр та викликайте майстра.

Несправність компресора

Якщо в двохкомпресорному пристрої двигун вмикається на декілька секунд і відразу виключається, швидше за все вийшов із ладу двигун-компресор морозильного відділу. Він міг зламатись через великі навантаження. Таке трапляється, коли не щільно закриті двері холодильника, особливо, якщо в кімнаті жарко, або якщо терморегулятор виставлений на максимальну температуру в спекотну погоду. Причиною також може бути старіння системи. Всі деталі схильні до зносу. Потребується замінити компресор новим.

Повітряний датчик

Якщо в холодильнику з електронним типом управління двигун-компресор включається, але рідше, ніж необхідно для нормальної роботи, це проказує про проблеми з повітряним датчиком. В такому випадку модуль управління не отримує інформацію про те, що температура в морозильній камері нижча від задано, і не включає двигун на охолодження. Майстер проведе діагностику та замінить датчик.

Терморегулятор

Така сама ситуація в пристрої з механічним типом управління вказує на проблему з терморегулятором. Термостат ‒ це температурний контролер. Управляється механічним способом. Зламаний терморегулятор не в змозі замкнути контакти двигуна, тому відсутній мороз в морозильній камері. Потрібна заміна терморегулятора.

Клапан перемикання

Якщо морозильна камера в системі No Frost (сухе заморожування) морозить не надто добре, ймовірно зламався клапан перемикання. Він зупиняється в положенні "охолодження холодильника і морозилки", в результаті чого не вистачає потужності для охолодження морозильної камери. Потребується заміна вузла, що вийшов із ладу.

Витік фреону

Морозильна камера погано морозить, чи взагалі не працює, з’явилась іржа на корпусі ‒ потрібно усунути витік холодоагенту, відновити герметичність, заправити систему фреоном. Така проблема часто трапляється в моделях з нижнім розташуванням морозильної камери. Через засмічення дренажної системи вода збирається під ящиками і стікає на верхню та лицьову частину морозилки. В цьому місці розміщений сталевий корпус, обшитий пластиком. Якщо рідина проникне до металу через мікротріщини, може з’явитись корозія. З часом це призведе до появи отворів, через які витікатиме фреон. Потрібно герметизувати систему та заправити фреоном.

заправка холодильника фреоном

Якщо після розморожування камера не відновила свою роботу, а ви відламували лід гострими предметами, можливо, пошкодився контур і витік холодоагент. Потрібно знайти пошкоджене місце, відновити стінки і заправити фреоном.

Керуючий модуль

У випадку, коли морозильна камера не морозить, але інші поломки не виявлені, потрібно перепрошити модуль управління або замінити плату. Ця деталь міститься тільки в техніці з електронною системою управління. При пошкодженні елементів плати комп’ютер не подає сигнали про необхідність підтримки низької температури в морозильній камері.

Виклик майстра

Навіть якщо ви самі можете виявити причину несправності морозильної камери, це зовсім не означає, що самостійно впораєтесь з ремонтом. Без необхідних знань і досвіду самодіяльність може призвести до більш серйозних поломок і потім прийдеться витрачати на ремонт значно більше коштів.

Наприклад, при встановленні терморегулятора не того опору, що потрібен, може згоріти двигун-компресор. Вартість заміни виллється в значну кількість коштів з сімейного бюджету.

У професіональних майстрів таких промахів не буває. Якість наданих послуг підтверджується гарантійним талоном. Тому правильним рішенням буде викликати майстра по ремонту холодильників. Спеціаліст приїде додому і виконає всі роботи в короткий термін, не пошкодивши важливі вузли побутової техніки. Будь-яка несправність усувається на місці. Вам не прийдеться везти холодильник в майстерню і витрачати кошти на транспортування.


Коментарі (0)


Додати коментар
Дозволені теги: <b><i><br>Додати новий коментар:


Змiст: