Не гріє мікрохвильова

- 07 липня, 2021

Важко уявити сучасне життя людини без використання у побуті мікрохвильової печі. Тому, якщо ця техніка раптом ломиться, починається паніка, яка може призвести до ранкових запізнень в школу чи на роботу через тривалий час приготування сніданку. Іноді такі несправності побутової техніки призводять до зміни звичного раціону всієї сім'ї.

Серед найпоширеніших проблема у роботі мікрохвильовок: вона працює, але зовсім не гріє. І тут причин буває безліч - від банальних помилок під час експлуатації до більш серйозних поломок та виходу з ладу окремих елементів. Рекомендуємо звернутись за допомогою до справжніх професіоналів, які завжди знають, що робити в кожному конкретному випадку і як швидко та якісно полагодити техніку.

Мікрохвильова піч не гріє

Мікрохвильова піч працює але не гріє

Найпоширенішими причинами відмови техніки від виконання своїх прямих функції досить банальні і побудовані на неправильній експлуатації НВЧ. Тут можна виділити кілька моментів:

 • розігрів страв разом з металевими предметами;
 • розігрів страв у непристосованому для цього посуді, наприклад, із позолотою або щільною кришкою;
 • дешева і неякісна техніка невідомих брендів, виробники спеціально роблять так, щоб купити новий агрегат було простіше і дешевше, ніж полагодити старий;
 • знос деталей від часу використання.

Найчастіше мікрохвильовка працює, але не гріє їжу через те, що вийшов з ладу магнетрон. Наступними за списком поломок будуть конденсатор, запобіжник, також доволі часто ламається трансформатор. Причина погано розігрітої їжі може також полягати в наступному:

 • поламався таймер або сам блок управління;
 • виникла поломка трансформатора, діода та інших деталей;
 • вийшов з ладу інвертор, проте це стосується тільки інверторних мікрохвильовок.

Не гріє мікрохвильова

 

В мікрохвильовці не крутиться тарілка

Перше і саме головне завдання мікрохвильової печі полягає у перетворенні НВЧ хвиль, які випромінюються під час дії магнетрону, в енергію теплову. У перших моделях мікрохвильовок не передбачалось піддону, що постійно обертався. Внаслідок чого користувачеві потрібно було постійно зупиняти роботу приладу, після чого власноручно перевертати їжу, щоб вона могла добре та рівномірно прогріватись. У сучасних варіантах мікрохвильовок вже передбачено тарілку, яка може постійно обертатись, тому продукти нагріваються рівномірно. Тепер під час роботи мікрохвильової печі Вашої присутності вже не потрібно.

Виходячи з цього зрозуміло, що якщо в мікрохвильовці тарілка перестає обертатись, то побутову техніку використовувати можна. При цьому, потрібна буде Ваша постійна присутність, так як періодично необхідно повертати продукти протилежною стороною під час роботи нагрівача. Лише тоді все зможе прогрітися рівномірно.

Якщо цей варіант не влаштовує користувача, то варто ретельно розібратися, чому в мікрохвильовці піддон перестав крутитися. Дізнавшись істинні причини поломок та несправностей, необхідно перевірити техніку та вжити всі можливі заходи задля їх усунення.

Всі причини, через які перестає обертатись тарілка в мікрохвильовці, можна поділити на два види: механічні та технічні.

До першого типу належать ті, які самі створили користувачі. Вони можуть позбутися від них самостійно, швидко привівши в робочий стан мікрохвильову піч. До подібних причин відносять:

 • у мікрохвильову піч встановлено посуд, який за розмірами завеликий, при обертанні він може впиратись у стінки камери мікрохвильової печі. Внаслідок такої невідповідності у розмірах обертання тарілки, як правило, гальмується. Для того, щоб запобігти цим проблемам, рекомендуємо використовувати в процессі гріття посуд за розміром;
 • на тарілку мікрохвильовки накладено продуктів вагою понад норму, тому моторчик, що відповідає за оберти тарілки, з такою вагою не може впоратися. Щоб тарілка знову могла обертатись вільно, рекомендуемо прибрати зайву вагу;
 • на рухомих деталях приладу з часом використання зібрався бруд або потрапили шматочки їжі. В результаті чого тарілка стала обертатись погано або перестала обертатись зовсім. У даному випадку необхідно провести ретельну чистку механічних частин мікрохвильовки, тоді тарілка зможе знову швидко та вільно обертатись;
 • тарілка в мікрохвильовій печі встановлена не на свому місці і тому не обертається. Встановіть її правильно, тоді все буде працювати, як і колись.

Поряд з цим, існують технічні причини, по яких тарілка не обертається в мікрохвильовці. Такі технічні несправності можна усунути тільки після звернення до спеціалістів у сервісному центрі або викликавши фахівців додому. До таких причин можна віднести:

 • з ладу вийшла шестерня редуктора, тому, щоб усунути таку несправність, її необхідно замінити на нову;
 • вичерпала свої ресурси муфта вала двигуна тарілки, в процесі роботі вона ніби прослизає, тому правильним вирішенням даної проблеми буде її повна заміна;
 • у мікрохвильовій печі існують проблеми з обмоткою мотора, рекомендуємо викликати майстра для проведення діагностики несправності, проблему можливо зможе вирішити заміна обмотки, але інколи потрібно повністю провести заміну мотора тарілки мікрохвильовки;
 • може статися замикання та порушення контактів в ланцюзі, для усунення цієї проблеми викличте майстра, який швидко відновить цілісність ланцюга;
 • перегоріла лампочка у мікрохвильовці, адже є багато таких моделей, де лампочки включені у послідовний, електричний ланцюг, тому якщо елемент перегорів, то електричний ланцюг розімкнувся і мікрохвильовка перестає працювати, як належить, проведена заміна лампочки зможе вирішити цю проблему; 
 • проблеми в поломці двигуна мікрохвильової печі.

Ремонт мікрохвильової

 

Трансформатор від мікрохвильовки

Високовольтний трансформатор мікрохвильовки за своїми функціями покликаний забезпечити безперебійну роботу магнетрона мікрохвильової печі. При несправності трансформатора електричний розряд на високовольтну частину пристрою не надходить, СВЧ піч перестає генерувати мікрохвилі і, відповідно, не може нагрівати продукти. Серед основних ознак несправного трансформатора можна виділити:

 • мікрохвильовка гуде і вібрує в процесі роботи;
 • з'явився їдкий запах гарі або диму;
 • мікрохвильовка працює, але не гріє.

Головними причини несправності трансформатора є міжвиткове замикання обмоток, згоряння контактів на роз'ємі, обриви контактів в місці з'єднання клем з обмоткою. До найбільш уразливих частин трансформаторів належать обмотка і температурний запобіжник. Пошук поломки зводиться до повного розбору мікрохвильової пічки, тому ремонтувати самому не варто - краще звернутися в сервісний центр і не зривати пломбу, щоб не втратити діючої гарантії (якщо її терміни ще не минули).

Не забувайте, що природний знос побутової техніки - це цілком нормальне явище. Якщо техніці вже більше 10 - 15 років, то поломки цілком очікувані. Також в збоях нерідко винні самі користувачі, які не дотримуються правила використання, хоча нічого складного в них немає:

 • уникати використання металевого посуду чи з позолотою;
 • не запускати пічку в роботу з порожньою камерою;
 • гріти тільки дозволені продукти, в камеру не рекомендується завантажувати яйця, фрукти або овочі в шкірці, що загрожує при нагріванні вибухом продукту.

Коментарі (0)


Додати коментар
Дозволені теги: <b><i><br>Додати новий коментар:


Змiст: