Чому в холодильнику з'явився запах гару, диму чи ацетону?

- 13 грудня, 2021

Якщо Ви відчули запах гару, диму і з холодильника починає неприємно пахнути - терміново звертайтеся до майстра з ремонту побутової техніки. Запах диму та продуктів горіння свідчить про те, що в холодильнику виникла серйозна несправність або існують проблеми з електричними проводами. Рекомендуємо невідкладно відключити побутову техніку від мережі, перевірити провід, а також розетку щодо наявності пластику, який можливо розплавився. Далі необхідно викликати майстра з ремонту холодильника та дочекатися спеціаліста.

Ні у якому разі не намагайтеся позбутись проблем самостійно та власноруч полагодити свій холодильник – це може бути небезпечно для життя та здоров’я. Краще ремонт техніки довіряти професіоналам.

Запах гару та диму з холодильника

Що робити, якщо Ви почули запах гару?

У деяких випадках пахнути у холодильнику може не тільки харчовими продуктами. Неприємні запахи викликають також гар, палений пластик, ацетон. При виявленні подібних запахів насамперед необхідно перевірити стан збереження продуктів (якщо йдеться про запах ацетону), а також зовнішні оглянути техніку щодо наявності можливих пошкоджень.

Якщо у холодильнику пахне димом, паленими проводами та Ви відчуваєте, що всередині холодильника щось горить та плавиться, то подібні проблеми можуть свідчити про несправність системи, яка відповідає за топлення льоду. Подібні запахи наполегливо сигналізують про присутні проблеми. У цьому випадку контакти трохи підгоряють, через що плавиться ТЕН або запобіжник. Доволі часто такі несправності зустрічаються у холодильниках, обладнаних системою no frost, тому необхідна професійна діагностика та швидке усунення причин.

Запах гару та диму може свідчити про поломки пускозахисного реле. Якщо користувач помітив дим, що йде від холодильника, відчув запах горілих проводів, то слід на дотик перевірити задню стінку. У тому випадку, коли вона гаряча, швидше за все, вийшов із ладу компресор. Мотор, що згорів, у більшості випадках ремонту не підлягає, тому знадобиться повна заміна компресора. Будь - яка заміна реле чи компресора проводиться лише спеціалістом з наданням відповідних гарантій.

Якщо з холодильника надходить запах горілих дротиків чи пластика, це означає, що з ладу вийшов термодатчик. Про збій свідчать коливання температури, а сам холодильник виявляє додаткові ознаки несправностей: починає сильно морозити, або робить це недостатньо. Для усунення поламки потрібна заміна регулятора температур. У нашій статті Ви дізнаєтесь, як без проблем позбутись запаху диму в холодильнику.

Чому в холодильнику пахне ацетоном?

Як правило, запах ацетону з’являється у холодильнику, коли харчові продукти з часом починають псуватися. Багато з них може виділяти запах, який схожий на ацетон. Якщо Ви відшукали їх у холодильнику, просто видаліть з тих місць, звідки надходив неприємний запах. Після чого дістаньте інші продукти та ретельно вимийте всю камеру.

У тому випадку, коли з продуктами все гаразд, причинами з’яви неприємного запаху може стати витік фреону. Запах цього газу теж віддалено нагадує ацетон, але виявити таку поломку зможе лише досвідчений та кваліфікований майстер, адже видів фреону існує доволі багато. Якщо Ви підозрюєте витік газу, то відразу викличте кваліфіковану допомогу.

Прості та перевірені часом засоби

Як вивести неприємний аромат у домашніх умовах?

Простий та дієвий спосіб позбавитись неприємних запахів – це ретельно вимити холодильник усередині. Перед мийкою слід знайти джерело різкого запаху та позбутись його, щоб воно перестало смердіти. Для проведення прибирання відключаємо техніку від електричної мережі, виймаємо та рятуємо з холодильника всі свіжі продукти. Далі ретельно вимиваємо стінки, піддон, ущільнювач. Для цього можна використовувати спеціальну побутову хімію чи господарське мило. Після завершення всіх робіт ретельно витираємо та висушуємо всі полички, ящики та лотки. Якщо запах дуже сильний та стійкий, а хімією Ви користуватись не бажаєте, можна спробувати прості та перевірені часом засоби, які просто підготувати у домашніх умовах:

  • Оцет - розведіть його водою у рівних пропорціях. Отриманим розчином обробіть стінки, полички, ущільнювачі та ящики. Після чого ненадовго залиште дверцята холодильника відчиненими, щоб повністю позбутися запаху оцту в тих місцях, куди він потрапив;
  • лимонну кислоту або сік лимона необхідно розвести спиртом, у пропорції один до десяти, або водою один до двох. Покращити ефект прибирання допоможе використання свіжої шкірки будь – якого цитрусового, яка додасть свіжість та аромат;
  • нашатирний спирт розчиняється у воді, з розрахунку одна ложка спирту на літру води. Після чого отриманим розчином протираються всі деталі усередині холодильника. Після санобробки рекомендується ретельно провітрити від нашатирю ті місця холодильника, куди його використовували;
  • зубна паста чи розведений зубний порошок також допоможуть прибрати давнє забруднення та усунуть неприємні запахи. Для цього речовину нанесіть на поверхню, залиште її там на 15 – 20 хвилин, після чого за допомогою води та вологої ганчірки ретельно вимийте.

Що не варто використовувати?

Для очищення холодильника від запаху не рекомендується використовувати активні миючі засоби, в основі яких використовуються абразивні речовини, що можуть пошкодити стінки, полиці та ящики холодильника. Також категорично заборонено використовувати металеві предмети у процесі очищення стінок морозилки від залишків льоду та застарілих забруднень.


Зміст: