Чому тече кондиціонер і що з цим робити?

- 09 серпня, 2021

Навіть в найякіснішої побутової техніки рано чи пізно можуть з’явитися певні несправності. Найпоширенішою проблемою для кондиціонерів є підтікання води, причому рідина може як крапати з внутрішнього блоку, так і текти справжнім струмком по зовнішній стіні приміщення. Інтенсивність затоплення буде напряму залежати від виставленої на пристрої температури охолодження: чим більший перепад між температурою в приміщенні та заданою у спліт-системі, тим інтенсивніше теча.

Причин, чому тече кондиціонер, досить багато, і точно встановити та усунути проблему може лише досвідчений майстер. Якщо ви хочете швидко та якісно позбутися підтікання та повернутися до комфортного користування кліматичною технікою, при появі перших краплин рідини одразу звертайтеся у спеціалізований сервісний центр, що здійснює ремонт кондиціонерів у Львові. Вода може підтікати як з внутрішнього, так і з зовнішнього блоку спліт-системи, але будь-яка з цих проблем потребує термінового вирішення. Складність та вартість усунення несправності залежить від причини її виникнення, тому в першу чергу ми розглянемо, чому саме починає текти кондиціонер, а далі зупинимося на методах розв’язання найпоширеніших проблем, що викликають протікання.

Причини протікання кондиціонеру

Причини протікання кондиціонеру

Зовнішній блок спліт-системи може підтикати з декількох причин:

 1. Низький рівень холодагенту. Аби усунути цю проблему, потрібно дозаправити спліт-систему.
 2. Забруднення випаровувача. Усунути цю неприємність допоможе профілактичне очищення випаровувача.
 3. Зниження тиску у фреонопроводі через зниження зовнішньої температури. Аби запобігти виникненню подібної ситуації, фахівці рекомендують заздалегідь встановити регулятор тиску.

Створення вологи у внутрішньому блоці спліт-системи є нормою, оскільки це свідчить про справність та якісну роботу кліматичної техніки. Холодагент, що проходить мідним контуром у випаровувачі нагрівається, віддаючи свій холод повітрю в приміщенні й відбираючи в нього тепло. Під час цього процесу на поверхні теплообмінника створюється конденсат. Кожний кондиціонер обладнано спеціальною дренажною системою, що складається з лотка для збору води та дренажної трубки. Конденсат стікає з випаровувача та збирається у дренажному лотку, з якого виводиться назовні через дренажну трубку.

Об’єм конденсату, що тече у дренажну систему за добу може змінюватися. Він залежить від багатьох чинників:

 • Особливості кліматичної техніки;
 • Обраний температурний режим;
 • Зовнішня температура;
 • Температура повітря в приміщенні;
 • Розташування внутрішнього блоку та ін.

У спекотні дні, коли кондиціонер працює на повну потужність, кондиціонування води проходить більш активно, але навіть в таких умовах дренажна система повинна якісно справлятися з її відводом. Якщо протікання води з’явилося з внутрішнього блоку спліт-системи, найімовірнішою причиною цієї проблеми є засмічення дренажної системи. Фахівці розрізняють декілька видів засмічення дренажу:

 1. Комахи. У відвідний патрубок цих комах у спеку притягує прохолода, яку вони відчувають від води, що витікає з дренажу. Оселившись всередині, комахи створюють колонії, що перешкоджають нормальному відтоку рідини.
 2. Сміття, бруд, пил, шерсть тварин. Подібне сміття потрапляє у відвідний шланг разом з повітряним потоком, що затягується в середину спліт-системи. Вода не може витікати через забруднену відвідну трубку, накопичується у піддоні, а з часом просто переливається через край назовні.
 3. Бактерії. Вони можуть забруднити не тільки лоток, але й усю дренажну систему. Це стається внаслідок ігнорування профілактичного технічного обслуговування кліматичної техніки. Без належної обробки в блоці може розмножуватися грибок, цвіль та різноманітні бактерії. Результатом їх життєдіяльності є густий слиз, що перешкоджає природному відтоку конденсату з дренажної системи. Крім підтікання води вони ще й спричиняють розповсюдження неприємного запаху в приміщенні.

Неякісна установка спліт-системи також може спричинити забруднення дренажу. Дренажна трубка має розташовуватися під кутом, тоді вода самостійно витікає назовні під дією сили тяжіння. Якщо ж вона прокладена горизонтально, має вигини чи заломи, рідина не здатна самотужки подолати перепону, тому починає накопичуватися у лотку, а з часом витікати назовні.

Якщо причина того, що підтікає вода, у засміченні дренажної системи, достатньої її прочистити та провести антибактеріальну обробку. Подібні заходи проводяться з повністю знеструмленим кліматичним пристроєм в наступній послідовності:

 • Відключаєте спліт-систему від живлення;
 • Знімаєте дренажний лоток та виливаєте з нього воду;
 • Перевіряєте дренажну трубку та в разі її забруднення ретельно прочищаєте;
 • При наявності цвілі та слизу у лотку чи трубці проводите антибактеріальну обробку дезінфікуючими засобами, що призначені для кліматичної техніки.

Якщо з засміченням дренажної системи ви можете впоратися самостійно, то в разі неякісного монтажу кондиціонеру для розв’язання проблеми краще звернутися до професіоналів.

Неякісна установка спліт-системи спричинила підтікання води: що робити?

Неякісна установка спліт-системи спричинила підтікання води

Якщо одразу чи через нетривалий час після встановлення кліматичної техніки ви помітили, що в кімнату починає з внутрішнього блоку спліт-системи затікати вода, швидше за все робота монтажником кондиціонерів була виконана неякісно.

Перерахуємо найпоширеніші помилки, що можуть бути допущені монтажниками-початківцями при встановленні кліматичних пристроїв:

 • Неправильний кут нахилу дренажної системи. При неправильному куті вода, що має стікати по дренажному шлангу самостійно, не може подолати перепону та накопичується у лотку, а потім переливається за його край у приміщення;
 • Нерівно повішаний внутрішній блок. Коли весь блок висить нерівно, то і дренажний лоток розташовується під кутом. В такому випадку конденсат може не потрапляти в ванночку або ж виливатися з неї;
 • Відсутня теплоізоляція фреонопроводів. Шланги, що з’єднують внутрішній та зовнішній блоки мають бути якісно ізольовані аби не створювався зайвий конденсат. Без належної теплоізоляції в місцях входу трубок у внутрішній блок буде створюватися волога, яка з часом почне стікати по стінах або крапати з внутрішнього блоку;
 • Неправильна заправка пристрою. Коли робиться заправка кондиціонера самостійно, його власник може неправильно підібрати тип холодагенту чи неточно розрахувати його кількість. Через подібні помилки внутрішній блок починає обмерзати, а полій підтаючи починає стікати повз лоток;
 • На шлангу з холодагентом є заломи. Недосвідчені майстри під час монтажу спліт-системи можуть випадково зігнути трубки, що проводять фреон. Через створений залом зменшується переріз шлангу і, як наслідок, збільшується тиск в системі, що призводить до створення полію на випаровувачі. Полій тане та затікає у приміщення;
 • Недостатньо відкритий вентиль на товстому шлангові зовнішнього блоку. Через цю помилку в системі спостерігається не достатній тиск холодагенту. Як наслідок, шланг обмерзає, а після підтавання полій стікає у кімнату;
 • Неправильно розрахована довжина траси для холодагенту. Якщо розрахунок не збігається з рекомендаціями виробника, а довжина траси більша чи менша рекомендованої, холодагент буде кипіти раніше чи пізніше ніж випаровувач. Через цю невідповідність на трубках буде створюватися полій, а надалі конденсат, що почне крапати в приміщення;
 • Механічні пошкодження комплектуючих кліматичної техніки під час монтажу. Недосвідчені монтажники можуть випадково пошкодити дренажну трубку під час встановлення кондиціонеру. Навіть через найменшу тріщину з часом почне текти вода. Розв’язати проблему допоможе лише заміна несправного елементу.

Аби усунути наслідки неякісного монтажу кліматичного обладнання, потрібно обов’язково звернутися у спеціалізований сервісний центр, що надає гарантію на виконання подібних робіт. Коли за справу беруться професіонали, замовник може бути впевнений, що він отримає якісний результат за помірні гроші та більше не буде стикатися з подібними проблемами.

Чому з кондиціонера тече конденсат?

Чому з кондиціонера тече конденсат

Користувачі кліматичної техніки мають зрозуміти різницю між двома явищами: кондиціонування води та реальне протікання. Певна кількість конденсату, що створюється на випаровувачі, є нормою для кондиціонера. Час від часу можуть навіть створюватися невеликі калюжки – і це не є чимось страшним. Одначе, коли кількість рідини, що крапає чи витікає з пристрою надто велика, в такому випадку вже потрібно бити на сполох, бо це вже не конденсат, а протікання, з яким потрібно боротися.

Аби приблизно визначити допустиму норму кількості конденсату, потрібно звернути увагу на потужність кліматичної техніки. Вважається, що на 1 кВт холодопродуктивності приходиться 0,5-0,8 л/год. конденсату. Тобто якщо у вас в будинку встановлено кондиціонер на 3 кВт, середній об’єм конденсату, що він буде виробляти, може коливатися в межах 1,5-2,4 л/год. Якщо кількість рідини значно більша, потрібно негайно звернутися у спеціалізований сервісний центр. Досвідчені фахівці проведуть діагностику обладнання, виявлять причину протікання й в стислі терміни її усунуть. Звертаючись до професіоналів, власник кондиціонеру страхує себе від повторення подібних проблем з його технікою.


Зміст: