Чому пральна машина б'є струмом і що робити?

- 27 грудня, 2021

У процесі експлуатації побутової техніки, особливо під час прання, необхідно дотримуватись особистих заходів безпеки та основних правил щодо її використання. Прилади, що підключаються у мережу, з часом можуть виходити з ладу і пральна машинка завдає удару струмом. Такий удар є вкрай неприємним і дуже небезпечним для життя користувача. Якщо барабан пральної машини починає бити струмом навіть при найменшому торканні, то потрібно негайно ліквідувати цю поламку. Для цього спочатку необхідно розібратись, через що машинка почала поколювати пальці господині. Наші спеціалісти добре знають, як знайти вихід із такої ситуації та швидко проведуть ремонт пральної машинки, щоб запобігти пробоям струму під час прання.

Підключення пральної машини

Причини виникнення несправності

Серед причин несправностей, внаслідок яких пральна машина може вдарити струмом, можна виділити:

  1. Наявні пошкодження в електропроводці. Вони стають причиною витоку електрики: Якщо з кабелю прибрати ізоляцію, то можна отримати доступ до дротів, через які проводиться струм. У випадку передавлення кабелю може статися пробій, що призведе до сильного удару струмом. Рекомендуємо побутову техніку негайно відключити від мережі, після чого ретельно оглянути її з метою виявлення пошкоджень;
  2. Високий рівень вологості. Вода непогано проводить електрострум, тому через мокрі руки завжди зростає небезпека ураження та биття струмом. Зазвичай, у такому випадку користувачі відчувають невеликі пощипування;
  3. Несправний двигун або ТЕН. У випадку, якщо заземлення приєднане, то швидше всього, пральна машина сильно б'ється струмом внаслідок внутрішньої поламки, що сталася у системі. Дуже часто накопичення заряду на корпусі відбувається через пошкодження проводки всередині пралки або внаслідок виходу з ладу нагрівального елемента чи двигуна.

Щоб провести діагностику внутрішніх деталей, слід акуратно від'єднати задню стінку корпусу, попередньо викрутивши болти, що її утримують. Після зняття кришки необхідно оглянути проводку техніки щодо наявності дефектів, перегинів чи пошкоджень. Якщо нічого підозрілого Ви не встановили, то переходьте до перевірки ТЕНа.

При перевірці ТЕНа на справність використовують мультиметр. Від нагрівача від'єднують дроти, а тестер ставлять у режим опору. З допомогою перемикача виставляють 200 Ом, а щупами тестера доторкаються контактів нагрівального елемента. Якщо тестер продемонструє опір у діапазоні від 20 до 30 Ом, то ТЕН значить справний. Значення 0 та 1 будуть вказувати на поламку, при чому 1 свідчить про обрив ланцюга, а 0 - про коротке замикання.

Заземлення пральної машини

Заземлення пральної машини

Серед основних причин, через які пральна машинка може бити людину струмом, можна назвати відсутність заземлення домашньої електромережі. У тому випадку, коли заземлення не підведено, під час роботи невеликий заряд постійно буде скупчуватись на стінках пральної машинки. Саме його користувач буде відчувати при дотику до техніки.

Якщо пралка не заземлена, то у Вас завжди буде ризик ураження струмом. Ось чому ми рекомендуємо при встановленні обов'язково це зробити. Навіть якщо барабан, корпус чи будь - яка інша деталь машини пробиває, людина залишиться у безпеці та не постраждає. На незаземленій пральній машинці обов’язково буде накопичуватися незначний електричний заряд. Особливо заряд відчутний, коли робити торкання до техніки мокрими руками. 

Для розв'язання таких проблем необхідно прокласти кабель заземлення. У цьому випадку існує декілька варіантів. В електрощитах у нових будинках, зазвичай, передбачені клеми заземлення. Тоді питання вирішується просто і цю проблему можна виключити ще на етапі будівництва. В електромережі передбачається провід, що буде відводити струми, що виникають, у ґрунт. У старих будинках такої лінії не передбачено, чому і доведеться зайнятися її прокладкою. Краще за все запросити електрика, який якісно та професійно виконає ремонт техніки, пов’язаный з прокладанням заземлювального кабелю.

Чому барабан може битися струмом

Чому барабан може битися струмом

Під час користування побутовими приладами багато з користувачів забуває про дотримання правил експлуатації та елементарних заходів безпеки. Разом з тим, обставини можуть так скластися, що помічниця — пральна машинка почала бити струмом та стала джерелом потужного електроудару. Така ймовірність виникає при пробоях струму. Якщо у Вас виникають неприємні відчуття при торканні до барабана, значить виникла проблема і стався пробій струму саме на барабан пральної машини. 

Додаткові заходи безпеки

Якщо під час перевірки встановлено, що пральна машинка справна, а всі її елементи цілі та неушкоджені, тоді необхідно вжити заходів, які будуть запобігати можливим ураженням та биттю електрострумом. Для цього рекомендуємо звернутись за допомогою до спеціалістів та провести кваліфіковане втручання у будинкову електромережу. Існує декілька варіантів захисту електромережі, які можна зробити. Доволі часто до неї включають пристрій захисного відключення, який працює з номінальним струмом навантаження у захисному діапазоні від 10 до 30 мА. ПЗВ буде спрацьовувати при найменших витоках напруги. У старих будинках, які обладнані двожильною проводкою, поставити такий прилад складніше. В таких випадках автомат спрацьовуватиме надто часто, тому доведеться регулярно включати живлення на щитку.

Також рекомендується створити систему, яка буде врівноважувати потенціали електроприладів. Час від часу необхідно проводити перевірку справності заземлення. Буває, що навіть заземлені пральні машинки б'ють струмом. Це може статися внаслідок пошкодження заземлюючого дроту. У такому випадку необхідно віднайти місце розриву дротів та усунути проблему.


Зміст: